Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri CS:GO için en iyi monitör: BENQ XL 2540

CS:GO için en iyi monitör: BENQ XL 2540

Bu hafta ki en iyi ekipman yazımız da sizlere birçok profesyonelin göz bebeği haline gelmiş bir monitörden yani BENQ XL2540’dan bahsedeceğiz. Counter Strike’da yıllarca oynamış biri de olsanız çok yetenekli de olsanız ekipmanın oyuna ne derece etki ettiğini ve oyun seyrini nasıl değiştirdiğinden bahsetmemize gerek yok heralde.

Bu monitörü seçmemize sebep olan şey ise KennyS gibi birçok isim olmuş oyuncunun bu monitörü daha önce kullanmış veya kullanıyor olması.

 

240 Hz yenileme hızına sahip bu canavar bizlere 1 MS tepkime süresi ve DyAc, Black Equalizer gibi teknolojiler sunuyor. BenQ XL2540 dünyanın ilk 240 Hz yenileme hızına sahip monitörlerden biridir. Oyunu girdiğinizde Mouse hareketlerinizi oldukça net yansıtıyor ve herhangi bir takılmaya maruz kalmadan oyunu oldukça kusursuz oynayabiliyorsanız.

Bunların dışında, canavarımız 16:9 orana sahip ve 1920 x 1080 px Full HD çözünürlük sunuyor. Full HD çözünürlük özelliği bizce biraz döneminin gerisinde kalmış bir özellik ve bu özellik monitörün en büyük ilk eksiği. İkinci eksiği ise monitörün metal gövdesi olmaması. Çünkü bu kadar yüksek fiyata ve bu özelliklere göre 1920 x1080’i yükseltememek ve gövdesini metalden yapmamak kafada soru işaretleri oluşturuyor. 

Son olarak DyAc ve BlackEqualizer’dan kısaca bahsetmek gerekirse; DyAc teknoloji monitörün üzerinde oluşan dalgalanmaları ve pürüzleri sıfıra indiriyor, BlackEqualizer ise monitörün siyah renklerini dengelemektedir. Yani, siyahlar içerisindeki zor görünen düşmanı daha kolay görebilmek için tasarlanmış bir teknoloji.