Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Crash efsanesi geri döndü!

Crash efsanesi geri döndü!

Çok uzun zamandır beklediğimiz Crash Team Racing Nitro-Fueled sonunda çıktı. 1996 yılında çıkan ilk oyun ile gönüllerimizde taht kuran Crash efsanesi şimdi Crash Team Racing ile sahalara geri döndü. 

Andy Gavin ve Jason Rubin tarafından yaratılan oyun başlangıçta Sony Computer Entertainment tarafından sadece Playstation için yayınlanmıştı. Daha sonra diğer platformlar için dde versiyonları çıkan oyun dünya genelinde 50 milyondan fazla satarak çok önemli bir başarı elde etti.

Seride yer alan 18 oyunun ilk 13’ü Universal Pictures Home Entertainment tarafından yayınlandı. Crash of the Titans, Mind Over Mutant ve N. Sane Trilogy ise Activision Blizzard tarafından yayınlandı. 

Avustralya’nın güneyindeki hayali bir takımadada geçen oyunlarda ana karakterimiz Crash, adada sakin ve huzurlu bir şekilde hayatını devam ettirirken oyunun kötü karakteri olan Doctor Neo Cortex ile uğraşmak zorunda kalır. Doctor Neo Cortex’in dünyayı ele geçirme hayallerini suya düşüren Crash bilmeyenler için söyleyelim aslında bir bandikut faresi. Oyunun renkli ve tropikal yapısı da aslında Avustralya kıyılarının tema olarak seçilmesine dayanıyor. 

Oyun 21 Haziran’da PlayStation 4, PlayStation 4 Pro, Nintendo Switch ve Xbox One için piyasaya sürüldü. 3 Temmuz’da ise oyunu önceden sipariş eden herkes internetten indirebilecek ve yepyeni yarış pistleri, tematik karakterler, araçlar ve diğer özelleştirilebilir eşyaların dahil olduğu sezon içeriğine erişebilecek.

The Game Awards 2018’da duyurulan oyunun aynı zamanda Adventure modu da bulunacak. Oyunun geliştiricisi Beenox, Adventure modu ile beraber her bir yarışın sonrasında yeni araba parçaları, yeni karakter görünümleri veyeni araba özelleştirme seçeneklerine erişmenize imkan tanıyacak.

Son olarak artık boss karakterleri açmak için Gem Cup turnuvalarına katılmanız gerekmeyecek. Boss karakter ile yapacağınız yarışlarda birinci olmanız halinde karakteri otomatik olarak açmış olacaksınız.

Beenox tarafından geliştirilen ve Activision tarafından yayınlanan oyunun ilk inceleme puanları ise şu şekilde:

Areajugones – 8.1 / 10

Atomix – 90 / 100

Attack of the Fanboy – 80 / 100

COGconnected – 88 / 100

Digital Chumps – 7.5 / 10