Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri CouRage, YouTube Gaming’e transfer oldu

CouRage, YouTube Gaming’e transfer oldu

Popüler Twitch yayıncısı Jack “CouRage” Dunlop, YouTube Gaming ile özel yayın anlaşması imzaladı.

Eski Halo ve Call of Duty yorumcusu olan Courage, kariyerine tam zamanlı içerik üreticisi olarak devam ediyor. Daha önce OpTic Gaming bünyesinde bulunan yayıncı, sonradan 100 Thieves’e transfer olmuştu. Fortnite yayınlarıyla bilinen CouRage Minecraft, Borderlands 3 ve Modern Warfare yayınları da yapmakta.

YouTube Gaming’deki ilk yayınını 5 Kasım’da yapacak olan CouRage, hali hazırda platformda 1.9 milyon aboneye sahip. Yayıncının videolarının ise toplamda 279 milyon görüntülenmesi bulunuyor.

Twitch hali hazırda Fortnite yıldızı Ninja ve FPS oyunlarının en iyisi olarak gösterilen shroud’u Mixer’a kaptırmış durumda. Bu iki yayıncının Twitch’te toplam 21 milyon takipçisi bulunuyordu. CouRage’ın hayran kitlesi bu iki yayıncı kadar olmasa da 2.1 milyon takipçinin azımsanamayacak kadar çok oldunu belirtelim.

Platform değiştirme trendi ise son zamanlarda büyük bir hızla devam ediyor. CouRage ise bu trendi takip eden son yayıncılardan birisi. Bir başka yayıncı TimTheTatman de Mixer’a geçeceğinin sinyallerini verdi.