Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Cloud9, Rainbow Six’e geri dönüyor

Cloud9, Rainbow Six’e geri dönüyor

Kuzey Amerika’nın güçlü organizasyonlarından Cloud9, tamamı Koreli oyunculardan oluşan MantisFPS kadrosunu satın aldığı duyurdu. 

Organizasyon olarak farklı oyunlarda ulaştığı başarılarla adından çokça söz ettiren C9, Rainbow Six Siege dünyasına geri dönüyor. Hem maddi gücü hem de yaptığı yatırımlarla espor dünyasının en önemli organizasyonlarından olan C9 bu girişimiyle beraber toplam 12 oyunda aktif olarak boy gösterecek. 

C9’ın aktif olarak takımının bulunduğu oyunlar Apex Legends, British Hurricane, Counter Strike: Global Offensive, Fortnite, Hearthstone, League of Legends, London Spitfire, PUBG, Rainbow Six Siege, Rocket League, Rules of Survival ve Super Smash Bros. Melee olarak karşımıza çıkıyor.

EnvyTaylor, Neilyo, SweetBlack, H3dy ve Nova’dan oluşan MantisFPS ekibi daha önce birçok başarıya imza atış bir takım. Son olarak Six Challenge Korea 2019’da şampiyonluk olarak 22.000$’lık ödülü kazanan ekip, aylık düzenlenen yerel turnuvaların hemen hepsinde şampiyon olmayı başardı.

Ancak MantisFPS uluslararası arenada yerel turnuvalardaki başarısını göstermekte zorlanan bir ekip olarak karşımıza çıkıyor. Six Invitational 2019’a katılan takım grup aşamasında 1 galibiyet dahi alamadan turnuvadan elenmişti.

Cloud9 çatısı altında ilk maçına 13 Nisan tarihinde Aerowolf karşısında çıkacak MantisFPS’nin bu turnuvada şansı bir hayli yüksek gözüküyor.

Cloud9’ın neden Amerika’da değil de Asya’ya yönelik böyle bir yatırım yaptığı ise hala bilinmiyor. Önümüzdeki günlerde hep beraber izleyip göreceğiz.