Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Bir süredir beklenen Xbox bulut oyun platformu daha çok ülkede!

Bir süredir beklenen Xbox bulut oyun platformu daha çok ülkede!

Bildiğiniz gibi bulut oyun platformları bir süredir gündemde yer alan ve oyuncuların da olduka heyecanlanmasına neden olan teknolojik gelişmeler arasında yer alıyor. Google Stadia ve Apple Arcade sonrasında karışıma Microsoft Xbox dünyasını bulut platformlara taşıma kararı almış ve xCloud adını verdiği yeni platformunu tanıtmıştı.

xCloud ilk önce ABD, İngiltere, Kanada ve Güney Kore’nin ardından şimdi de tüm Avrupa ülkelerine geliyor. Şu an emekleme aşamasında olan platform yine de oldukça hızlı ilerliyor desek yanlış olmaz.

Emekleme aşamasında olmasından da anlayacağınız gibi platform şu an için herkese açılacak düzeyde geliştirilmiş değil. Platform ilk önce Amerika ve İngiltere gibi bölgelere açılmıştı. Söz konusu platformun Avrupa’da ulaştığı ülkelere baktığımızda ise karşımıza Almanya, İtalya, Hollanda, İrlanda, Norveç, İspanya, İsveç, Belçika, Finlandiya ve Danimarka gibi ülkeler çıkıyor.

Bu ülkelerde de belirli kişilere ulaşacak olan xCloud, daha tam kullanıma açılmamış olmasına rağmen oyunculardan tam not almış durumda. Platformla ilgili en merak edilen şeyse yalnızca Xbox oyunlarını mı içereceği noktasında duruyor ancak bunun cevabı henüz belli değil. Şu an için platformun rakibi olan GeForce Now ve Stadia, tarayıcı üzerinden satın alınan oyunları oynama imkanını oyunculara sunmuş oluyor.