Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Bdosin ve Quatermain, London Spitfire’dan ayrıldı

Bdosin ve Quatermain, London Spitfire’dan ayrıldı

Overwatch League’in ilk sezonunu kazanan London Spitfire, orjinal kadrodan geriye kalan son oyuncusu Choi “Bdosin” Seung-tae ve support Song “Quatermain” Ji-hoon ile yollarını ayırdı.

Geçtiğimiz ay Spitfire’ın Kim “Fure” Jun-ho’yu takımdan göndermesiyle orjinal kadrodan geriye sadece Bdosin kalmıştı. Takıma 2017 yılında katılan oyuncu, Spitfire’ın şampiyonluğunda önemli bir rol oynamıştı. Öte yandan Quatermain ise bu yıl Nisan ayında takıma katılmıştı.

Birinci sezonu kazanmasına rağmen takım sonraki sezonlarda aynı başarıyı gösteremedi. 2019’da ise takım ikinci aşamada üçüncülük elde edebildi. Sonraki aşamaları hep orta sıralarda tamamlayan Spitfire, yılı 7.likle tamamladı. Ekip play-in aşamasında ise çeyrek finalde New York Excelsior’a kaybetti.

İkinci sezonun tamamlanmasıyla London Spitfire altı oyuncusuyla yollarını ayırdı. Bu oyuncuların tamamının takımın orjinal kadrosundan olduğunu söyleyelim. İlk olarak DPS Kim “Birdring” Ji-hyuk, support Kim “NUS” Jong-seok ve DPS Lee “Guard” Hee-dong takımdan gönderilirken ardından Hong “Gesture” Jae-hee ve DPS Park “Profit” Joon-yeong Spitfire’dan ayrıldı.