Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Bayramda Ne Oynanır?

Bayramda Ne Oynanır?

Bayramda ne oynanır?

Yaz tatili başlamadan gelen bu ara tatil neredeyse hepimize güzel bir motivasyon oldu. Muhtemelen tatile gidenler, akraba ziyaretine gidenler ve tabi ki tatilini evde geçirenler olacak. Bu yazı tamamen tatilini evde geçirip oyun oynamak isteyenler için yazılmıştır. Eğer bu kritere uymuyorsanız ve tatilde bir kumsalda ya da bilgisayarınıza uzaksanız ” https://www.youtube.com/ ” bu sitede vakit geçirebilirsiniz. Geriye sadece evinde ekran başında olan okuyucularımız kaldıysa bir kaç oyun tavsiyesine başlıyorum..

1-Limbo-Inside
“Kız kardeşinin kaderinden endişeli bir oğlan LIMBO’ya girer.” Efsane de tam olarak burada başlar. Tüm oyun değerlendirmelerinden tam not alan bu oyun başyapıt. Puzzle türünde oyanan bu oyunun ayrıca Insıde diye farklı bir oyunu mevcut.

2-The Escapists 2
Yeni gelen güncellemenin ardından oyuna yine renk geldi diyebiliriz. Oyunu bilmeyenler için kısaca özetlemek gerekirse “Prison Break”. Yani tek amacınız hapishaneden kaçmak. E tabi bunu yaparken kan da dökülecek rüşvette verilecek entrikalarda dönecek. Eğer 8 bit oyunları seviyorsanız kesinlikle ve kesinlikle oynamanız gerekiyor. Kendi alanında en iyi oyun sayılan Escapists serisinin ikincisini oynamanızı öneririm.


3-Swag and Sorcery
“Grind grind grind” demiş oyunun yapımcıları, yani demek istiyorlar ki “sizi ekranın başına kitleyeceğiz”. Mottolarının hakkınıda veriyorlar aslında. Yaklaşık olarak 2 günde 20 saatin üzerinde oynamıştım. Oyun aslında karmaşık gibi gözükse de alışınca kendini oyunun içinde buluyorsunuz. Tavsiye ederim fakat çok fazla boş vaktiniz yoksa bunu pas geçip sıradaki oyuna geçiniz.


4-Tropico 6
Serinin son oyunu, Muz Cumhuriyeti’nin en yeni versiyonu karşınızda! Üzülerek söylüyorum eğer daha önce Tropico oynamadıysanız çok fazla zorlanabilirsiniz. Ama eğer izlediyseniz yada oynadıysanız Tropico 6 muhteşem olmuş diyebilirim. 


5-Raft
Bir tahta parçası üzerinde okyanusun ortasında gözünüzü açıyorsunuz. Elinizde 1 adet kanca ve uçsuz bucaksız mavilik. Etraftan eşyaları toplayıp kurtulmanız gerekiyor. Oyuna başladıktan yaklaşık olarak 2 saat sonra kafanızı kaldırdığınızda artık kocaman bir sandalınız olacak. Ha bide şu sinir bozan köpekbalıkları…