Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri BAU Raiders, Üniversite Ligi şampiyonu oldu

BAU Raiders, Üniversite Ligi şampiyonu oldu

134 takımın katılımıyla başlayan Üniversite Ligi’nin final aşamasında, üç maç süren serinin şampiyonluk için mücadele eden tarafları Marmara Champions ve BAU Raiders oldu. İlk maçta kıyasıya bir rekabet gördüğümüz anlar mevcutken ikinci ve üçüncü maçta üstünlüğü ele alan BAU Raiders, Marmara Champions’ın varlığını göstermesine izin vermedi. Sergiledikleri kontrollü oyun performansıyla şampiyon olan takımın MVP’si ise 1907 Fenerbahçe’den tanıdığımız Robin oldu.

Günün açılış maçında, Marmara Champions ilk kanı döken takım oldu. Üst üste aldıkları 2 skorun ardından ejder girişiminde bulunan takım, bu girişimde başarılı olamadı ve Robin’in 2 kill almasıyla durum eşitlendi. Bu kez ejdere girişen takım BAU Raiders oldu ve güçlendirmeyi kazandılar. Çekişmeli geçen ilk maçta, takımların birbirlerinin ardından aldıkları skorlar sonucunda erken oyunda üstünlük kuran Marmara Champions, ikinci ejderi alan taraf oldu. BAU Raiders’ın Baron’a yönelmesiyle Baron önü savaşı ortaya çıktı ancak bu pozisyonun galibi BAU Raiders oldu. Güçlendirmeyi alan takım, oyunu bitirmeye gitti. Özellikle Robin’in hamleleriyle üstünlük kuran BAU Raiders, 31. dakikada ilk maçın galibi oldu ve seride 1-0 öne geçti.

İkinci maçta ilk kanı döken takım, ilk maçın galibi BAU Raiders’tı. 2 skor birden alan takım oyuna kontrollü başladı ve tüm oyun boyunca bu kontrolü elden bırakmadı. Skor 8-4’e getiren üstün takım, Ejder’i almak üzereyken girdikleri takım savaşında rakibine skor verse de Okyanus Ejderi’ni aldı. Ejder güçlendirmesini ardından yeniden girdikleri takım savaşında 4 skora biren ulaşan BAU Raiders, dakika 13’te Vadi’nin Alameti’ni aldı ve bu dakikalarda altın farkı 8 bine ulaştı. Üstünlüğü koruyan takım, önce Baron’u ardından Alev Ejderi’ni aldı ve deyim yerindeyse gücüne güç kattı. Oyunu bitirmeye giden Raiders, hiç skor vermeden 5 kill birden aldı ve burada yine Robin öne çıktı. Katliama imza atan takım kolay bir şekilde ikinci galibiyetini hanesine yazdırdı. Dakika 23’te 24-8 skorla durumu 2-0’a getirdi ve şampiyonluğun sinyallerini de verdi.

Günün son maçında, ilk kan Marmara Champions tarafından döküldü. Ancak rakipten cevap gecikmedi ve Robin ile Meliodas, ilk kanın intikamını aldı. Dakika 9’da Raiders katliama imza attı ve skoru 13-4 gibi net bir farkla açmayı başardı. “Şampiyon olacağız.” diyerek sürdürdükleri maçın her anında bir skora yer veren takımda Robin, efsane bir oyun sergiledi. Aldıkları Alamet ile kuleleri teker teker alan Raiders, oyunu bitirmeye adım adım gitti. Bir başka katliam yaratan üstün takım, Baron’u alıp Nexus’a yöneldi. Günün üçüncü galibiyetine ulaşan takım, Üniversite Ligi’nin şampiyonu oldu. Kupayı kaldıran takımda MVP ödülünü alan oyuncuysa Robin oldu.