Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri BalKhan, ülkesine geri döndü!

BalKhan, ülkesine geri döndü!

Brezilya merkezli maisesports'un haberine göre CBLOL'de Redemption POA forması giyen Koreli ormancı BalKahn, takımdan ayrıldı ve ülkesine döndü.

Ülkemizde Galatasaray Esports forması giyen BalKhan, Ragner, GBM, Madness, Tolerant, Husky Rider ve MGX gibi isimlerie birlikte oynayarak VFŞL'de yarı final gördü. Türkiye'den olaylı bir şekilde ayrılan BalKhan, bir süre maaşını alamadığını açıklamıştı. 2020 sezonunda Brezilya'ya transfer olan oyuncu Redemption POA ile anlaştı. Burada iyi bir performans sergileyemedi ve takım Koreli ormancının yerine farklı bir isimle devam etme kararı aldı. Bunun üstüne BalKhan, henüz lig bitmeden ülkesi Kire'ye geri döndü.

OPL ekiplerinden Bombers ile sergilediği performansın ardından göze çarpap BalKhan, ikinci yurt dışı deneyimini Türkiye'de Galatasaray formasıyla yaşadı. Parasını alamadığı gerekçesiyle sosyal medya üzerinden birçok açıklama yaptı ve bunun sonucunda GS ligden 1 mevsim men cezası aldı. 2019 sezonunun sonunda takım kaptanı Madness, Koreli ormancının ev içindeki tutumundan rahatsız olduğunu belirtmişti. 

BalKhan 2020 sezonuna CBLOL'de Redempiton Poa ile merhaba dedi. Büyük umutlarla kurulan kadro beklenenin çok altında kaldı ve ligde son sıraya oturdu. Brezilya temsilcisi kadroda değişikliğe giderek BalKhan'ın yerine yerli isim Sephis ile devam etme kararı aldı. BalKhan CBLOL'de 9 maça çıktı ve 7 mağlubiyet gördü. 

maisesports'un araştırmasına göre Koreli ormancı takımdan ayrıldı ve ülkesine geri döndü.