Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Bahçeşehir Üniversitesi’nde “Oyun Haberciliği” dersi başladı!

Bahçeşehir Üniversitesi’nde “Oyun Haberciliği” dersi başladı!

Oyunlar ve espor sektörü bilgisayarlardan çıkıp televizyonlara, salonlara, fuarlara, reklamlara girmesinin ardından akademik dünyaya da girişini yapmıştı. Dünyanın en iyi üniversiteleri de dahil olmak üzere birçok akademik kurum esporu ve bilgisayar oyunlarını müfredatına eklemişti. Bunu Türkiye’de ise Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) yapmaya başladı.

Daha önce akademik bölümler arasına Dijital Oyun Tasarım bölümünü ekleyen Bahçeşehir Üniversitesi bu bölümün içeriğini ve çıktılarını devamlı olarak güncellemekte. Bahçeşehir Üniversite bu alanda müfredata son olarak “Oyun Haberciliği” isminde yeni bir dersi ekleyerek oyun ve espor dünyasında medyanın ve haberciliğin önemine vurgu yaptı.

Oyun eleştirmenliği ve oyunları incelemeyi ele alacak olan dersin öğretim görevlisi LEVEL dergisi editörlerinden Ertuğrul Süngü olacak. Süngü, aynı zamanda Bilgi Üniversitesi Dijital Oyun Tasarım bölümünde de dersler veriyor.

Dersin müfredatında eleştiri, metin inceleme, alt kültür, oyun incelmesi ve inceleme yazıları yazmak gibi konular yer alacak. Ertuğrul Süngü’ye eğitim öğretim döneminde başarılar dileriz! (Kaynak: LEVEL)