Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Baba-Çocuk ilişkisini içeren oyunlar

Baba-Çocuk ilişkisini içeren oyunlar

Hayatımızdaki en değerli varlıklardan biri olan babalarımızın günü geldi çattı. Bu özel günde oynayabileceğiniz, baba temasını içten ve farklı şekillerde işlemiş oyunları sizler için derledik. Tüm babaların Babalar Günü kutlu olsun!

The Last of Us

Baba temasını işlemiş oyunlardan bahsederken The Last of Us’ı bu listeye almamak olmazdı. Oyunun ana konusu tam olarak baba-kız ilişkisi üzerine işlenmese de hikâyenin içine o kadar güzel yedirilmiş ki oyunu oynarken bunu çok iyi bir şekilde hissediyorsunuz. Hazır serinini ikinci oyunu da çıkmışken bu baş yapıtı tecrübe etmenin tam zamanı

God of War

God of War, hiçbir zaman baba-oğul ilişkisinin ön planda olduğu bir seri olmadı. Hikayesinde her zaman bu figürleri bulunduruyordu fakat ana teması haline getirmemişti. Ta ki 2018 yılında çıkan son oyuna kadar. Serinin son oyunu, bir nevi Kratos ve oğlu Atreus’un yolculuğunu anlatıyor. Bu yolculuğu anlatırken de Kratos’un ne kadar belli etmemeye çalışsa da bir baba yüreğine sahip olduğunu görüyoruz. Mutlaka oynanması gereken bu oyunu, Babalar Günü’nde başlayabilirsiniz!

BioShock Infinite

2013 yılında piyasaya sürülen BioShock Infinite, görselliğiyle şu an bile oynasanız sizi hayran bırakacak bir oyun. Verdiği kararlar sonrası pişmanlık duyan bir baba ve o kararlar sonucunda hayatı şekillenen bir kız. Oyunun öyküsü çok daha derin ögeler içerse de Babalar Günü için uygun kriterleri de barındırıyor.

Who’s Your Daddy

2015 yılında çıkan simülasyon oyunu, bir baba ile bir bebeğin ilişkisini en komik bir şekilde ele alıyor. İki kişilik oynanan oyunda oyunculardan biri yeni doğan bebeğin, diğeri ise babanın yerini alıyor. Bebek zararlı şeyleri kurcalayarak kendini öldürmeye çalışırken, baba ise bu zararlı şeyleri engelleyerek çocuğunun hayatta kalmasını sağlıyor. Pazar günü için eğlenceli bir etkinlik arıyorsanız, bu oyun tam size göre!