Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Ayın oyunu Star Wars Jedi: Fallen Order

Ayın oyunu Star Wars Jedi: Fallen Order

Belki de yılın en iyi 3 oyunu arasına girmesi gereken, neredeyse hiçbir kusuru olmayan Fallen Order EA’in Battlefront faciasından sonra ilaç gibi sektöre giriş yaptı. Her ne kadar yüksek bütçeli veya Death Stranding kadar popüler olmasa da God of War harikasından sonra çıkan en iyi “Souls” tarzı oyunlar arasında.


God of War ile popülerlik kazanan “Souls” tarzı oyun türü büyük ilgi aldı ve bu sebeple Darksiders, Assasins Creed gibi birçok büyük yapım oyun serisi oynanış tarzını değiştirip bu türe geçiş yaptı. Titanfall serisinin yapımcı firması Respawn Entertainment, Battlefront faciasından sonra üzerinde düşen zorlu görevi şaşırtıcı derecede iyi yerine getirmiş ve EA’in hatalarını bir ölçüde telafi etmeyi başarmış gibi görünüyor.

Fallen Order 15 Kasım 2019 tarihinde çıkış yapmış Electronic Arts tarafından yayınlanan Windows, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için çıkış yapmış gayet basit kontrollere sahip aksiyon-macera oyunudur. Oynanışı God of War’ın yeni oynanışa sahip oyununa çok yakın ama tabii ki büyük ölçüde farklılıklar ve oturmamış mekanik hatası var.


Öncelikle, oyunun en güzel yanı çok akıcı bir oynanışa sahip olması. Oyun, kahramanın kostümünü değiştirip, gizli yerler keşfederek “chest” açabildiğiniz, “lightsaber”ınızı istediğiniz gibi özelleştirebildiğiniz bir oyun kendisi. Oyunun zorluk derecesi gayet iyi ayarlanmış ve ayrıntılar değil oynanış ve cutscene olarak öne çıkmış. Oyunun harika bir atmosferi, daha iyi olması gereken ama yine de gayet çeşitli bir dövüş mekaniği var.

Oyunun kötü yanlarına gelecek olursak, oyunda kahramanımız “Cal” biraz yavaş hareket ediyor ve PS4 üzerinde tam oturmamış konrolleri var. Bu sebeple, oyun zorluğu ile değil basit ama zor kontrol mekanikleri ile sinir bozuyor. Bunların dışında, “stormtrooper” ve benzeri “mob”ların kolunu bacağı kopmuyor. Bu yüzdende oyun içinizde tam tatmin edici bir his bırakmıyor. Her ne kadar yaş sınırı dolayısıyla bu histen mahrum bırakılmak hakları olsa da, bu kadar “stormtrooper”a yer vermeleri yapımcıların en büyük hatalarından biri olmuş.


Bunlar dışında oyun dediğimiz gibi harika olmuş, bu tür oyun severler için ilk indirimde alınması gereken oyunlar arasında birinci sırada olmasını şiddetle tavsiye ederiz.