Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Attila’nın yeni takımı belli oldu

Attila’nın yeni takımı belli oldu

Team Vitality’de geçirdiği iki yılın ardından Amadeu “Attila” Carvalho, 2020 LVP Ligi için yuvası Vodafone Giants takımına transfer oldu. Katıldığı kadroda kendisiyle birlikte açıklanan tek isim Antonio “Th3Antonio” Espinosa.

Attila, Team Vitality takımına 2018 sezonunda katılmıştı, ondan önce bir yıl boyunca Vodafone Giants ile mücadele vermişti. Genç oyuncu takımı Team Vitality ile birlikte geçirdiği süre boyunca LEC Ligi içinde yüksek dereceler yapmış, 2018 Dünya Şampiyonası’na katılmayı başarmıştı.

Dünya Şampiyonası’nda ise Vitality neredeyse playoff turlarına kalıyordu. Ancak uzatma maçlarında Cloud9 ekibine yenilince turnuvaya veda ettil. Ama arkalarında turnuvanın güçlü ekiplerinden Royal Never Give Up ve Gen.G takımlarına karşı gösterdikleri güçlü performansları bırakan Vitality, 2019 senesi için umut yeşertmişti.

Ama maalesef 2019 sezonunda kalıcı bir oyun stili yakalamakta zorlanan Vitality, Attila istatiksel olarak gayet iyi görünse de, geçtiğimiz senenin iki mevsiminde de playoff ilk turda veda ederek beklentileri karşılayamadı. Takım yönetimi ise 2019 ara sezon döneminde takıma yeni bir saldırı gücü taşıyıcısı, orta koridor, destek ve koç alarak yoluna devam etmek istediğini açıkladı.

Diğer yandan Giants takımı yeni sezon için hala kadro kurma arayışında. Takımın geri kalan rollerini bir ay içinde doldurması gereken iddialı ekip, Attila ile elini bir hayli güçlendirmiş durumda.