Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Asya Oyunları’nda ilk gün karşılaşmaları tamamlandı

Asya Oyunları’nda ilk gün karşılaşmaları tamamlandı

Endonezya‘nın Jakarta-Palembang bölgelerinde gerçekleşen ve League of Legends, Hearthstone, Starcraft 2, Pes 2018, Clash Royale ve Arena of Valor gibi oyunlarında bu seneden itibaren etkinliğe dahil olduğu Asya Oyunları 2018’de League of Legends karşılaşmalarında ilk gün tamamlandı.

Toplamda 8 ülkenin 2 grupta mücadele ettiği etkinliğin ilk günü Kazakistan, Çin, Kore ve Vietnam’ın olduğu A grubunda 8 karşılaşma oynanırken Endonezya, Suudi Arabistan, Pakistan ve Tayvan’ın olduğu B grubunda ise 6 karşılaşma oynandı. Gün içinde oynanan karşılaşmaların bazılarında teknik aksaklıklar yaşansa da ilk gün karşılaşmaları program dahilinde tamamlandı.

“Güney Kore hata yapmadı”
B grubuna göre oldukça zorlu olan A grubunda Kore Ulusal Takımı 4’te 4 ile oyunlara güzel bir başlangıç yaptı. Onu takip eden Çin Ulusal Takımı günü 3 galibiyetle kapadı. Vietnam Ulusal Takımı sadece bir galibiyet elde ederken grubun zayıf halkası olan Kazakistan galibiyete ulaşamadı. Bu sonuçlara göre oluşan sıralama ise:

Güney Kore
Çin
Vietnam
Kazakistan
“Tayvan rüzgarı”

B grubunda ilk gün oynanan karşılaşmalarda Tayvan Ulusal Takımı 3 galibiyetle günü kayıpsız kapadı. Suudi Arabistan 2 galibiyetle iyi bir başlangıç yapan diğer ekip oldu. Pakistan 1 galibiyet alarak playoff için şansını sürdürdü. Ev sahibi Endonezya ise ilk günü 3 mağlubiyet ile kapadı. Bu sonuçlara göre oluşan sıralama ise:

Tayvan
Suudi Arabistan
Pakistan
Endonezya

Diğer oyunların da eş zamanlı olarak oynandığı Asya Oyunları’nda League of Legends karşılaşmaları yarın oynanacak 10 karşılaşma ile devam edecek. Grubunu ilk 2 sırada tamamlayan takımlar playoff’a çıkmaya hak kazanacak. (Kaynak: Furkan Kılıç – Playerbros.com)