Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Armut, LEC’de finalde!

Armut, LEC’de finalde!

LEC 2021 Bahar Mevsimi yarı finalinde G2 Esports'u 3-1 mağlup eden MAD Lions adını finale yazdırdı. Aferin İrfan!

Sezon başında haritanın üst kısmında değişiklikler yapmaya karar veren MAD Lions, İspanyol ormancı Elyoya ve Papara SuperMassive'den Armut ile anlaşmaya vardı. Bu ikilinin muazzam katkılarıyla normal sezonu üçüncü sırada bitiren ekip playofflara çeyrek finalden başladı ve Rogue'u mağlup etti. Yarı final mücadelesinde ligin favorisi G2 Esports'u 3-1 ile geçen MAD Lions, LEC 2021 Bahar Mevsimi'nde adını finale yazdırdı.

Seriye ilginç bir seçimle başlayan G2 Esports, alt koridorda Karma oynadı. İlginç olan tabii ki alt koridorda Karma oynanması değil, şampiyonu Rekkles'ın oynaması. MAD Lions bu seçimden faydanalanarak takımın ana taşıyıcısı Caps'e nefes aldırmadı ve seride öne geçmeyi başardı. İkinci maçta da benzer bir senaryo yaşandı ve MAD ile final arasında sadece bir maç kaldı. Tecrübeli oyunculardan kurulu olan G2 Esports üçüncü maçtan galip ayrılarak 'sweep' edilmekten son anda kaçtı. Serinin son maçında takım olarak çok iyi oynayan MAD Lions seriyi 3-1 kapatmayı bildi. Son maçta Armut, muazzam Gnar oyunuyla galibiyette büyük pay sahibiydi.

LEC sistemine göre G2 Esports'un MSI umutları bitmedi. Schalke 04 Esports ve Rogue maçını beklemeye başlayan ekip bu serinin galibiyle oynayıp finale çıkmak için son bir şans daha elde edecek. MAD Lions bünyesinde ülkemizi başarıyla temsil eden Armut'u tebrik ederiz.