Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz en eğlenceli eşli oyunlar

Arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz en eğlenceli eşli oyunlar

İnsanın tek başına mobil oyun oynaması keyif verdiği kadar bir o kadar da sevdiğiniz arkadaşlarınızla oynadığınız oyunların tadı bir başka olabiliyor. Bunu biliyoruz ve sizler için arkadaşlarınızla oynayablieceğiz eşli mobil oyunları derledik. Bu listede popüler oyunlardan az bilenen oyunlara kadar birçok çeşit bulunuyor. Gelin hep beraber arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz en eğlenceli eşli oyunlar listesine göz atalım. 

Mario Kart Tour

Çıktığı günden bu yana belirli bir oyuncu kitlesine seslenen Mario Kart Tour, eğlenceli grafikleriyle mobil oyunu keyifli hale getiriyor. Nintendo oyuncuları Mario Kart Tour'un akıllı telefon ile oynanmayacağını düşünse de akıllı telefondan da oldukça iyi bir deneyim sunuyor oyun bir de bunun yanında arkadaşınızla yarıştığınız da rekabet iyice artıyor ve eğlenceli hale geliyor. Oyun hem Android hem de iOS kullanıcıları için ücretsiz olarak sunuluyor. 

Scrabble GO

Masa oyunu Scrabble 80 yıldan uzun bir süredir bulunuyor ve uygulama oyun alanında on yıldan fazla bir süredir çeşitli taklitleri ile karşımıza çıkıyor. Scrabble birçoğumuzun masa oyunu olarak oynadığı ve oldukça iyi vakit geçirmeyi sağlayan oyunlar listesinde ilk sıralarda yer alıyor. Çevrim içi olarak birçok internet sitesinde oynanabilen Scrabble için mobil versiyonu da ortaya çıktı. Scrabble GO adıyla oyunseverlere resmi olarak sunuluyor.

Bu yılın Mart ayında çıktığı günden beri her gün 2 milyondan fazla kişi oyunu oynadı. Mattel ve Hasbro ile resmi mobil oyunu Scrabble GO olarak yeniden başlattığı bu oyun ile mobil tarafta ses getirmiş gibi duruyor. Oyun her iki platform için de ücretsiz olarak oynanabiliyor. 

Words With Friends Classic

Orijinal Scrabble oyununu tercih edenlerin yanında yine kelime bazlı bir oyun oynamak istiyorsanız 2009 yılından beri oynanabilir olan Word With Friends kelime oyununu tercih edebilirler. Oyun yine kelimeleri arkadaşlarınızla bulmaya çalıştığınız bir tabanda geçiyor. Puanlama noktasında da başarılı olarak gösterilen oyunun hem Android hem de iOS cihazlar için ücretsiz sunulduğunu belirtelim. 

Sky: Children of the Light

Hikaye bazlı oyunlar ilginizi çekiyorsa ve görsel şölen ile karşılaşmak istiyorsanız, Sky: Children of the Light oyunu tam size ve arkadaşınıza uygun bir oyun. Eşli olarak oynanan oyunun, yeni bir oyun satın almak zorunda kalmadan bilgisayar oyunu benzeri bir deneyime katılmak isteyenler için Sky: Children of Light sosyal macera oyunu artık hem iOS hem de Android telefonlarda ücretsiz olarak indirilebiliyor. Apple 2019 yılında iPhone'lar için Yılın Oyunu olarak seçtiği bu yapım sizi gökyüzünün muhteşem animasyon krallığına sürüklüyor. 

Uno

Yine bir masa oyunu yine bir mobil oyun ile karşımıza çıkıyor. Kart oyunu olan Uno hem yurt dışında hem de ülkemizde oldukça sevilen oyunlar arasında yer alıyor. Kendi içinde özel kurallar sistemiyle oyunseverleri etkileyen bu ücretsiz kart oyunu, sizi renkli bir dünyaya ışınlıyor. Bu renkli uygulama bu popüler kart oyununda birden fazla varyasyon sunarken, yine de orijinal oyunu bir grup arkadaşınızla “klasik modda” oynayabiliyorsunuz.