Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Apple Arcade’in en popüler oyunlarını deneyimledik! O oyunları indirmeli misiniz?

Apple Arcade’in en popüler oyunlarını deneyimledik! O oyunları indirmeli misiniz?

Apple Arcade platformunda sizler için birçok oyunu inceledik. Genel anlamda güzel oyunlar olsa da platformun en çok eleştirilen yani şüphesiz oyunların biraz basit kalıyor olması. Pek vurdulu kırdılı oyun bulunmayan Apple Arcade’de daha çok hikâye ve detaylı grafikli oyunlar yer alıyor.

PUBG Mobile ve Fortnite gibi oyunlar platformda pek yer almıyor. Sizler için daha önce başarılı sayılacak oyunların incelemesini yaptık. Değerlendirme listesi bizim elimizdeydi ve oyunları da birkaç değişkene göre seçmiştik. Şimdi ise Apple Arcade platformunda yer alan en popüler oyunları sizler için inceledik. Bu üç en popüler ve yüksek puanlı oyunlar hakkında detaylı incelememizi aşağıya bırakıyoruz.

LEGO Builder’s Journey

Klasik LEGO oyunlarından farklı olarak sanal bir inşa aracı sunuyor size oyun. Keyifli rahatlatıcı bir o kadar da karmaşık yapısıyla dikkat çekiyor. Diğer oyun platformları için sunulan LEGO oyunlarından daha minimal tasarlanmış olan LEGO Builder’s Journey, Apple Arcade dünyasına uyarlanmış şekilde karşımıza çıkıyor. Elbette oyunun ilk bölümleri oldukça kolay ancak ilerledikçe daha karmaşık LEGO kurulumlarıyla karşı karşıya kalıyorsunuz. Oyunun sunduğu sakin evren ve mavi olarak renklendirilmiş su temalı LEGO’ların üstüne geldiğinizde çıkarttığı sesler oldukça iyi.

Oyunda en büyük eksiklik şüphesiz ipucu alamıyor oluşunuz. Bazen yerleştireceğiniz parçanın nereye oturacağını bulamıyor, uyumlu her yeri denemeniz gerekiyor. Bu sebeple ilerleyen bölümlerde sorun yaşasanız da oyun mekaniğine alıştıktan sonra her şey daha kolay bir hale geliyor.

LEGO dünyasını farklı bir anlatım ile oynamak istiyorsanız Apple Arcade’in bu yüksek puanlı oyununu tavsiye ediyoruz. Ancak yukarıda bahsettiğimiz detayları göz önüne alın.

PAC-MAN Party Royale

Daha yeni güncelleme alan ve platformun popüler oyunları arasında yer alan PAC-MAN, tutkunları için farklı bir tasarımla geliyor. Oyun hakkında söyleyecek pek bir şey bulunmuyor. Dinamikliği, grafikleri ve genel havasının retro oyunları seven insanlara hitap ettiğini söylemek mümkün. Farklı modları ve mekan kurulumlarıyla eğlenceli hale gelen oyunun, seyahat ederken ki kısa mesafeli zorunlu yolculukları keyifli hale getirecek bir potansiyeli bulunuyor.

Crossy Road Castle

Minnoş ve renkli grafikleriyle dikkat çeken oyunun çok oyunculu özelliğinin bulunması oldukça avantaj. Minecraft görünümündeki oyunları seviyorsanız bu oyun da size güzel gelecek. Oyunun genel renkleri ise pembe ve mor, bu nedenle minnoş diyoruz gerçekten de öyle.

4 yaş ve üzeri kullanıcıların rahatlıkla oynayacağı oyunun oyun dinamikleri oldukça kullanışlı ve rahat. Genel anlamda kule tırmanışı yapmaya dayanan oyun çocuklar için daha iyi olduğunu söylemek mümkün. Oyunun eleştirilecek tek yani ise daha çok çocuklara ve kadınlara seslenen grafiklerinin olması. Yani seslendiği kullanıcı daha kısıtlı.

Bizim hazırladığımız liste bu şekildeydi. Apple Arcade oyunlarını deneyip incelemeye devam edeceğiz.