Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Apple Arcade için gelecek 8 yeni oyun

Apple Arcade için gelecek 8 yeni oyun

Sizler için, Apple Arcade platformunda yer alan oyunların inceleme yazılarını  yazdık. Oyun platformunda 120’den fazla oyun bulunuyor ve birçok türde seçenekler sunuluyor. Oyun servisi bundan 8 ay önce oyunseverlerin karşısına çıktı ve iPhone, iPad, MacBook ve Apple TV gibi platformlarda rahatlıkla oynanabiliyor. Şimdi sizler için Apple Arcade için gelecek 8 oyundan bahsedelim.

Apple Arcade her hafta ya yeni oyun sunuyor ya da mevcut oyunları güncelliyor. Bunların yanında oyun servisi tanıtılırken gösterilen ancak sonrasında hala karşımıza çıkmayan ama yakın zaman içinde karşımıza çıkması muhtemel oyunları listeliyoruz:

The Artful Escape 

Geliştirici tarafta Annapurna Interactive karşımıza çıkıyor. Artful Escape genç gitarist Francis Vendetti’nin hikayesini anlatıyor. İlk performansının gecesi, Francis farklı bir kendini keşfetme arayışı içinde bulur. Yol boyunca, ölü halk efsaneleriyle ve zaman zaman kendi hayal gücüyle savaşır. Artful Escape ilk kez E3 2017’de duyuruldu ve geçen yıl Apple Arcade dizisinde listelendi. Daha önce sizler için incelediğimiz Sayonara Wild Hearts oyununa benzer bir atmosfer içinde neon ve canlı renklere bürünmüş olan oyunun keyifli bir oyun deneyimi sunacağını düşünüyoruz. 

Beyond a Steel Sky

Oyunun geliştiricisi Revolution Software, imzasını oyuna eklemiş. Oyunun Fallout Shelter benzeri bir evren sunduğunu söylemek mümkün. Oyunu evden kaçırılmış bir çocuğu getirmekle görevlendirilen ve aynı zamanda görevi tamamladıktan sonra geri dönen mühendis Robert Foster olarak oynayacaksınız. Oyunda Union City’ye geri döndüğünüzde ise, karanlık ütopyayı keşfedeceksiniz. 

Box Project

Mediocre Mel isimli geliştiricinin oyunu olan Box Project ilk duyurulduğunda karton bir kutunun fotoğrafından başka bir ayrıntı elimizde yoktu. Sonrasında çevrim içi ortamda detayları paylaşılmayan oyunun akıbeti şu an için belirsiz gibi duruyor. 

Enter the Construct

Directive Games imzasıyla karşımıza çıkacak oyunun hakkında tıpkı önceki oyun gibi ayrıntı bulunmuyordu. Apple Arcade lansmanında beklenen oyunun, biim kurgu türünde listelendiği ve oyunun birinci şahıs bir oyun olduğu biliniyordu. Sonrasında ise 8 aydır oyun hakkında bilgi paylaşılmadı ve oyunun maalesef ki iptal edilmiş olması muhtemel görünüyor. 

Fantasian

Oyunun geliştiricisi Mistwalker. Adından da anlaşılacağı üzere oyun Final Fantasy tarzında bir oyun. RPG olarak konumlandırılan oyunun heyecan yaratan bir tavrı bulunuyor. Fantasian hakkında heyecanlıysanız, oyunun yaratıcısı Hironobu Sakaguchi’nin sosyal medya hesabına bakmanızı tavsiye ediyoruz. 

HitchHiker

Oyunun geliştirici tarafında karşımıza Mad About Pandas çıkıyor. HicthHiker bulmaca oyunlarını seven kişiler için geliyor. Oyun; kimlikleri, geçmişleri veya hedefleri hakkında hiçbir şey hatırlamayan otostopçu olarak oynadığınız gizemli bir atmosfer içinde sunuluyor. Beş farklı sürücü ile seyahat edecek ve konuşmalarda karanlık sırlarınızı hatırlamanıza yardımcı olacak seçimler yapacaksınız. Çevrenizdeki bulmacaları çözün, her yerde ipuçlarına dikkat edin ve ittifaklar kurun, ancak hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığını unutmayın. 

Pathless

Oyunun geliştiricisi Giant Squid. Pathless, Apple Arcade’de en çok beklenen oyunlardan biri. Oyunda bir avcıyı oynayacaksınız. Kartal dostunuzla birlikte karanlık laneti bozacak ve kötü ruhlarla savaşacaksınız.

Oldukça güçlü bir hikayesi bulunan oyunun grafik tarafında da tatmin edici olması bekleniyor. Pathless, stüdyonun bir önceki oyunu Abzû’un devamı niteliğindedir. Bunun yanında yaklaşmakta olan PS5’te The Pathless oynayabileceksiniz.

Proxi

Oyunun geliştiricileri Will Wright ve Gallium Artists. Proxi , Sims yaratıcısı Will Wright’ın bir yapay zeka simülasyon oyunudur. Oyun, oyuncunun anılarından oluşuyor ve bunları 3D dünyasında yapı taşları olarak kullanır. The Sims’de olduğu gibi, bir şehir veya ev yaratmak yerine, Proxi beyni modeller. İnternet sitesine göre anıları ve birbirine bağlı milyonlarca kavramı saklayabilirsiniz.