Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Appen, Riot Games turnuvalarından uzaklaştırıldı!

Appen, Riot Games turnuvalarından uzaklaştırıldı!

Son olarak Galatasaray Espor forması giyen yerli ormancı Appen, sergilediği uygunsuz davranışlar sebebiyle 1 Kasım 2022 tarihine kadar tüm Riot Games turnuvalarından men edildi.

2020 Yaz Mevsimi'ne Ragner, Roulette, Köfte, Padden ve Tolerant ile başlayan Galatasaray Espor, kötü gidişatın ardından takımdan bazı değişiklikler yaparak Appen ve Zergsting'i transfer etti. Bundan önce Yunanistan'da oynayan Appen, gelişiyle birlikte sosyal medyada profesyonel oyuncuların da aralarında bulunduğu birçok kişi tarafından eleştirildi. O dönemde ceza almasını gerektirecek herhangi bir davranışta bulunmayan ormancı tüm eleştirilere rağmen Riot Games'in kararıyla ligde oynadı ancak bugün yapılan açıklamaya göre ceza aldı.

Riot Games, oyuncuların son 2 ayda tekli dereceli ve sosyal medyadaki tutumlarını inceleyerek bir karara varıyor. Galatasaray'a geldiği dönemde herhangi bir ceza almayan Appen'in bu incelemeyi geçtiğini söylemek mümkün. Son 2 aya bakıldığında ise ormancının uygunsuz davranışlar sergilediği sonucuna varılmış ve Appen'e ağır bir ceza verilmiş. Karara göre 1 Kasım 2022'ye kadar oynayamayacak.

Açıklamanın tamamına buradan ulaşabilirsiniz.