Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Aphromoo resmen Dignitas’a transfer oldu

Aphromoo resmen Dignitas’a transfer oldu

LCS ekiplerinden Dignitas destek rolüne Zaqueri “Aphromoo” Black’i transfer ettiğini duyurdu. Takım ayrıca yaptığı açıklamada nişancı olarak çaylak Johnson “Johnsun” Nguyen’i getirdiğini de açıkladı.

Paylaşılan videoda tüm takım arkadaşlarının aynı çizgide ve mentalitede olduğunu belirten Aphromoo, sadece kazanmak istediğini söyledi.

27 yaşındaki veteran LCS’teki en tecrübeli oyuncular arasında yer alıyor. İki defa LCS şampiyonluğu yaşayan destek oyuncusu bu şampiyonlukları CLG forması altında kazanmış, aynı zamanda yine CLG ile iki defa Worlds tecrübesi edinmişti. Aphromoo, 100 Thieves’te ise şampiyonluk kazanamamasına rağmen takımdaki ilk yılında Worlds’e katılmıştı.

Oyuncunun geçtiğimiz yılı çok kötü geçirdiğini söylemek gerekiyor. 2018 Bahar Mevsimi’yle lige müthiş bir başlangıç yapan 100 Thieves bu noktadan sonra bir kez daha başarı elde edemedi ve performans açısından sürekli olarak düşüş yaşadı. Kimlik karmaşası ve sinerji eksikliğinden dolayı takım 2019 Bahar Mevsimi’ni son sırada tamamlarken Yaz Mevsimi’nde sekizinci oldu.

Dignitas’ın oldukça sorgulanan bir sezon arası geçirdiğini söylemek gerekiyor. Takım ESPN’in haberine göre üst koridorundaki Huni için iki yıllığına 2.3 milyon dolar harcarken kadronun kalanını doldurmakta güçlük çekmişti. DIG kadronun geri kalanı hakkında henüz bir açıklama yapmadı.