Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Apex Legends ilk ayında 92 milyon dolar kazandı

Apex Legends ilk ayında 92 milyon dolar kazandı

Apex Legends, SuperData'ya göre Şubat ayında tüm platformlarda oyun içi harcamalardan 92 milyon dolar gelir elde etti ve bir rekora imza attı. Oyunun ücretsiz indirilebilmesi de bu sayıyı daha büyüleyici kılan faktörlerden biri.

Nielsen ayrıca ay boyunca tüm PC ve mobil platformlarda dijital oyunlara 8,2 milyar dolar harcandığını ve geçen yılın aynı ayına göre yüzde iki oranında bir artış olduğunu bildirdi.

Apex Legends konsol gelirlerinde dördüncü, PC'de ise altıncı sırada yer aldı. Fortnite ise konsolda ikinci, PC'de de beşinci sırada yer aldı. Oyun bu ay da 300 milyon dolardan fazla gelir elde ederek en çok kazanan oyunlardan biri olmaya devam etti.

NBA 2K19’da da oyun içi harcamalar yüzde 42 oranında arttı. Oyun özellikle fantezi ligi ile son zamanlarda büyük ilgi topluyor.

Apex Legends, 4 Şubat'ta sürpriz bir şekilde piyasaya sürüldü. Respawn Entertainment, oyunu resmi olarak duyurulmadan sadece 15 dakika önce bildirdi. Geçtiğimiz gülerde de şirketin Tyler "Ninja" Blevins ve Michael “shroud” Grzesiek’e steam yayınları ve sosyal gönderileri için 1 milyon dolar ödediği açıklandı.

Respawn, oyunun lansmanından sonraki ilk üç günü içinde 10 milyon, ilk ay içerisinde de 50 milyondan fazla oyuncuya ulaştığını raporladı.

Apex Legends oynamak ücretsiz ancak oyun, oyuncuların Apex Paketleri ve yeni kozmetik ürünler satın almalarını sağlayan sanal para birimi üzerinden gelir elde ediyor. Mirage ve Caustic gibi efsaneleri puan biriktirip almak yerine hızlıca almak istiyorsanız para karşılığında bu efsanelere anında kavuşabilirsiniz. Ayrıca oyunun Sezon 1 paketi de Salı günü yeni bir karakter olan Oktan ile tanıtıldı. Bu paketi de yine para ile satın alabilirsiniz.

via:espn