Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Anti’nin Kalemi’nden: VFŞL 6. Hafta Notları

Anti’nin Kalemi’nden: VFŞL 6. Hafta Notları

Bu hafta zirvede bir değişiklik olmasa da derinlerden gelen Dark Passage ligin ilk iki sırasını oluşturan Royal Bandits ve Bahçeşehir Supermassive’e karşı galibiyet almayı başardı. HWA’nın ise liderken başlayan altı maçlık mağlubiyet serisi Doğuş Üniversitesi Team Aurora karşısında alınan galibiyet ile sona erdi. Doğuş Üniversitesi Team Aurora’nın mağlubiyet serisi dört maça çıkarken kendileri ligin son sırasına yerleşti.

1907 Fenerbahçe Espor ise oynadığı üç maçta aldığı iki galibiyet ile istikrarsız formuna devam etti. Alt sıralara düşmese de üst sıralara çıkma şansı azalan 1907 Fenerbahçe’nin seri galibiyetlere başlaması gerekiyor. Ligin sürpriz takımı Bursaspor Esports’a karşı galibiyete ulaşamayan ekip BeykentUnı YouthCrew ve Doğuş Üniversitesi Team Aurora gibi ligin son iki sırasını oluşturan takımlara karşı zafere ulaştı. Galibiyetlerde Frozen ve Move’un akıl oyunları ön plana çıktı. Özellikle BeykentUnı YouthCrew karşısında Move’un base dönme yemi lehlerine sonuçlanan bir takım savaşına sebep oldu. Eğer 1907 Fenerbahçe yükselişine devam etmek istiyorsa Thaldrin ve Move’un üst düzey performans sergilemeye devam edip takımları adına sorumluluk almaları gerekiyor.

Her sezon olduğu gibi sezon başlında fırtına estiren HWA Gaming, altı maçlık mağlubiyet serisine son verdi. Revanche’nin maç sonu röportajında da belirttiği gibi aldıkları galibiyetler genelde rakip takımların hatalarını değerlendirme üzerineydi. Rakip takımlar hatalarını düzelttikçe HWA Gaming, süper haftayı atlatamadı ve bu şokun etkisi bu hafta çözüldü. Yine de aldıkları galibiyetin ligin sonuncusuna karşı olması dolayısı ile umutları tekrar arttırmanın gereksiz olduğunu ve makro oyunlarını geliştirerek, Armut’un eski taşıyıcı kimliğine dönmesi gerektiğini söyleyebiliriz.

Son üç haftanın en fazla heyecanlandıran, zevk veren ve herkesin dilinden düşmeyen takımı Dark Passage ise galibiyet serisini bu hafta da sürdürerek 6. sıraya yükseldi. Yaşanan teknik sorunlar sonrası Royal Bandits’e karşı neredeyse kazandıkları maçları tekrar edilen Dark Passage, tekrar oynanan maçını da kazanmayı bildi ve zirvedeki rakiplerine TBF yarışına dahil olabileceğini gösterdi. Kirei’nin önderliğinde, Humanoid’in izinde göze hoş gelen oyunları ile galibiyetler alan Dark Passage’a bu da yetmedi ve 2016 TBF’den beri galibiyet alamadıkları Bahçeşehir Supermassive’e karşı ligin en heyecanlı maçlarından birin oynayarak kazanmayı bildi. Luger’in yüksek mekanikli Kai’sa’sı ile aldığı insiyatifler skor tablosuna yansıdı ve seri sonunda ligin en tecrübeli ve iyi nişancısı Zeitnot’a karşı galibiyet aldı. Maç sonu röportajında ise Dark Passage’nın TBF’ye, kendisinin ise LCK’ye gideceğini söyleyen Bebek pardon LCK Reyiz’e şimdiden başarılar diliyoruz. Bahçeşehir Supermassive ise ligde çoğu takımdan iyi oynamasına karşın eski oyunlarından eser olmaması sebebiyle şu an için kötü görünüyor. Gösterdiği düşük performans ile sık sık eleştirilen Stom ve Bahçeşehir Supermassive’ın kendilerine kıyasla kötü performanslarını nasıl düzelteceğini merakla bekliyoruz. Snowflower da artık kendini toparlaması ve takımını zafere taşımada liderlik etmesi gerekiyor. Ligimizin en eski oyuncularından Fab şimdiye kadar hep istikrarı ile övülürdü ama bu sezonki inişli çıkışlı performansı herkesi şaşırttı.

Gerçek anlamda herkesin herkesi yenebildiği Şampiyonluk Liginde önümüzdeki haftalarda kim performansını düzeltecek görmeyi bekliyoruz. Özellikle ligimizin son iki sırasında bulunan iki ekibin kötü gidişatı durdurmak için transfer yapıp yapmayacağını eğer yaparlarsa hangi rollerde değişiklik yapılacağını merakla bekliyoruz. 4 transfer birden yapan Dark Passage’ın başarısını gören takımlar örnek almayı deneyebilir. Playofflara bu kadar az kalmışken değişiklik yapmayı geçe bırakmayan takımlar bir adım daha avantajlı olacaktır.