Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Amerika Senatörleri, Blizzard’ın Blitzchung’a uyguladığı cezayla ilgili bir mektup yayınladı

Amerika Senatörleri, Blizzard’ın Blitzchung’a uyguladığı cezayla ilgili bir mektup yayınladı

Blizzard’ın Hearthstone profesyonel oyuncusu Chung “Blitzchung” Ng Wai’ye verdiği cezanın yankıları dinmek bilmiyor. Olay şimdi de Birleşik Devletler Kongre üyelerinin gündemine taşıdı.

Senatörler Marco Rubio (Florida), Rob Wyden (Oregon) ile temsilciler Alexandria Ocasio-Cortez (New York), Mike Gallagher (Wisconsin) ve Tom Malinowski (New Jersey), Blizzard CEO’su Bobby Kotick’e bir mektup yazarak Blizzard’ın aldığı kararı kınadı. Kongre üyeleri Blizzard’ın “kişinin bireysel düşüncelerini ve görüşlerini ifade etme özgürlüğünü” desteklediğini iddia etmesine rağmen aksi yönde davrandığını ifade etti.

Mektubun dikkat çekici cümlelerinden birisi olarak “Siz ve şirketiniz düşünme ve konuşma özgürlüğü gibi Amerikan değerlerinin arkasında durmakla market erişilebilirliğini önde tutmak için Pekin’in taleplerini yerine getirmek arasında bir karar vermeniz gerekiyor.” Öne çıktı.

Mektuptaki bazı detayların güncel olmadığını da belirtmek gerekiyor. Örneğin Blizzard, başlangıçta Blitzchung’un cezasını bir yıl olarak belirlese de bu süre altı aya çekmişti.

Ne olursa olsun senatörlerin öne sürdüğü noktaların bu güncel olmayan bilgilerle ilintili olmadığını söylemek gerekiyor. Blitzchung olayı kongreye kadar erişmişken herkes 1 Kasım tarihinde düzenlenecek BlizzCon’un nasıl geçeceğini merakla bekliyor.