Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri 8.6 Yama Notları paylaşıldı!

8.6 Yama Notları paylaşıldı!

8.6 Yama Notları paylaşıldı!

Yama Duskblade değişikliği ve Duskblade’i sever şampiyonlar ile başlıyor. Pasif hasarı nerflenen DB yeni bir pasif kazanarak red warddun devre dışı bıraktığı tuzak ve wardları bir vuruşta kırar ve eşya sahibi Arayıcı Mercek veya Kâhin Dönüşümü kullanırken Göze Göz tetiklenmez. Kayn W ve ultisinde AD oranı buffı alırken Kha’nın Q taban hasarı düşürülürken AD oranı yükseltildi, isole bonus hasarı 100%’e çekildi. Talon ultisine buff alırken Wukong da Q yeteneğine buff aldı. Zed’in Q’sunun hasarı nerflenirken ultisinin hasarı ise bufflandı. DB şampiyonlarının yeniden metada kendine yer bulması minimum bir yama alabilir. Hali hazırda AP itemlarının hâlâ güçlü olduğu şu günlerde Talon ve Zed’in mide dönmesi tamamen insiyatife kalmış.

Yamanın ilk şanslı şampiyonu Graves. Uzun zamandır metada kendine yer bulamayan şampiyon bu yamada aldığı seviye başı ad artışı ve MR artışı buffları ile zayıflayan tank metasında öne çıkabilir. Lee Sin de bu yamada bufflanan diğer ormancılardan bir tanesi. Metanın tank ormancı metasına kayması ile riftten silinen Lee bu yamada pasifindeki enerji geri dönüşüne iyileştirme alıyor. Ayrıca Q’sunun menzili yükseltilirken ultisinin de taban hasarı bufflandı. Tracker’s Knife’ın oyundan düşmesi sonrası insect yapması sekteye uğrayan Lee’nin eskiden Sightstone ile ormana indiğini ve efektif oyunlar yaptığını hatırladığımız şu günlerde yeniden support eşyası ile oynanma ihtimali bulunuyor.
Bir zamanlar bot lanein en atik şampiyonu Lucian da bufflanıyor. W yeteneğinin taban hasarı yükseltilirken ultisindeki mermi başına düşen AD oranı da yükseltildi. Bir diğer önemli değişiklik ise Quinn’e geldi. Erken oyundaki yüksek AD’si 62’den 59’a düşürülürken seviye başına kazandığı AD ise 2.4’ten 3’e yükseltildi. Pasifindeki damga ise artık Valor ile birlikteyken işaretlenen birimlere vurduğunda damgayı sömürecek. Ultisinde ise QoL değişikliğine gidildi. Valor’a binmesi için birkaç saniyeliğine odaklanması gereken Quinn, rakip bir birimden hasar aldığında odaklanma bozuluyordu. Bundan böyle odaklanma sırasında alınan hasar odaklanmayı bozmayacak ve en önemli değişiklik ise ulti açıkken alınan hasarlar ultiyi bozmayacak. Bunun yerine kazandığı hareket hızı iki saniyeliğine sıfırlanacak. İşlevsellik açısından en büyük değişiklik ise ultisinden çıktığı sırada yaptığı Hava Saldırısı artık yetenek menzilindeki büyün rakiplere damga pasifini uygulayacak.
Şampiyonlardaki son değişikliğimiz ise Rakan’da. Xayah ile botta oyunu latee rahat taşıyabilecen Rakan’ın bütün yeteneklerindeki AP oranı yükseltildi.

İtemlarda Cehennem Maske’sinin alan menzili düşürüldü. Eski oyuncuların iyi hatırladığı Shurima’nın Rüyası eşyası ise yeniden oyuna eklendi.. HP, AP, hareket hızı ve cdr veren itemın aktif özelliği olan kullanıcısına ve takım arkadaşlarına sağladığı hareket hızına ise dokulnumadı.

Runelerde ise ufak düzeltmeler mevcut. Yeni runeler Yenilmez ve Koza oyuna eklenirken Kemik Zırh, Demir Deri ve Ayna Kabuk dengeleme aldı. KZ’nin devreye girme süresi nerflenirken DD ve AK oyundan kaldırıldı. Oyundaki yeni runelerden ilki olan Yenilmez 4 saniye boyunca çatışmada kalmanız halinde rakip şampiyona yaptığınız ilk saldırı size 3 saniyeliğine seviyenize bağlı olarak AD kazandırıyor ve uygulanan hasarı 20%i gerçek hasar olarak yansıyor. İkinci rune ise Koza. Koza ile youna ilâve 60 HP ile başlıyor ve 4 skor alındıktan sonra ise bu can bonus adaptive hasara dönüşüyor.