Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri 8.20 Yama Notları

8.20 Yama Notları

Worlds bitene kadar etkinliğe paralel gidecek olan yamalar 8.20 ile başlıyor. 2018 Worlds boyunca Kore’deki oyuncuların KR soloq dışında oynayabileceği bir server bulunmuyor. Bu nedenden ötürü developerlar Worlds boyunca oyuna gelen patchleri turnuvaya paralel değişiklikler ile tutuyor.

8.20’nin en büyük değişikliği Ezreal’a getirildi. Oyunun early aşamasında güç patlamasında zorluk yaşayan şampiyon yenilenen W’su ile artık lanede daha istikrarlı bir grafik yakalayabilecek. Yeni W artık rakiplere bir orb gönderiyor. Gönderilen orb birim üzerinde 4 saniye kadar kalırken Ez’in bir yetenek veya aasi ile patlayarak hasar veriyor. Eğer bir yetenek ile patlatılırsa yeteneğin mana bedeli iadesi sağlıyor. Bu değişiklik ile lane phasei daha kontrollü geçecek olan şampiyonun Q yeteneğine bağlı dürtme potansiyeli de yükselmiş oldu.

Solo q’nun bir anda vazgeçilmezi olan Graves taban ADsine nerf alırken Evelynn de E ve R yeteneklerine nerf alarak dengelendi. Top lanede kendine iki patchtir yer bulan Sion da taban can yenilemesine nerf alarak 9’dan 7.5’e çekilerek early değerleri düşürüldü.