Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri 8.17 Yama Notları

8.17 Yama Notları

Nunu reworkünün paylaşıldığı 8.17 Yaması bugün sunuculara deploy edildi. Objektif Savaşları adını vereceğim Nunu vs. Cho’Gath savaşları umarım 2018 Worlds’de izlemesi en şahane anlardan biri olur. Yenilenen kiti ile Worlds metasında muhakkak yer alacak olan Nunu’nun jungle kamplarına rahat bir şekilde baskı kuracak olması ve bunu Q ile desteklemesi üzerine takımlar Nunu+Cho ikilisini aynı takımda görmek istemeyecektir. Bu yüzden objektif yönelimlerinde takımlar bu iki true damage canavarına pick&ban ekranında yönelecektir.

Worlds öncesi Annie, Bard, Fiora ve Kassadin de bufflanan diğer şampiyonlardan. Annie’nin menzili arttırılırken, Bard ultisinde early seviyelerde cd azalmasına gitti. Top lane düello havuzunun vazgeçilmez şampiyonu Fiora ise E yeteneğinin early ikincil hasarına buff görerek Worlds öncesi metaya girmeye hazırlandı. Öte yandan S3’te double AP komplarında tercih edilen Kassadin artık daha mobil bir hal kazandı. Ultisinde her seviyede birer saniye cd düşürülmesine giden şampiyon yeniden pick&ban ekranında late game için tehdit arz edecek.

Öte yandan Duskblade’in lethality özelliği bufflanırken pasif hasarı nerflendi. Stormrazor’sa saldırı hızında buff alırken hasar ve krit hasar matematiğinde nerf gördü. Bu değişiklik itemın popülerliğini IE’ye devrecektir.