Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri 8.15 Yama Notları duyuruldu

8.15 Yama Notları duyuruldu

Worlds’ün yolunu tuttuğumuz şu günlerde Worlds kompozisyonlarına yönelik dengelemeler gerçekleşmeye başladı. Bunlardan ilki Lee Sin Q’sunun ikincil hasarına yansıdı. Eski hali ile rakibin 8% azalan canı üzerinden hasar veren skill artık 100% olarak hasar verecek ve Lee’nin snowball gücünü arttıracak. Öte yandan bot lanein playmaker şampiyonlarından Thresh W ve E’sine buff gördü. W’nun bekleme süresinde azalmaya gidilirken E’sinin AD oranı ise X yükseltildi. Bu değişiklik, şampiyonun item havuzuna yeniden Relic Shield’ı koyabilir.
Diğer değişiklik ise Fiddlesticks’e getirildi. Early game E mana bedeli arttırılan şampiyonun dürtme özelliği de baltalanmış oldu. Kaotik metada safe pick olanan görülen Morgana’nın da E yeteneğinin mana bedeli arttırıldı. Bu nerfler sonrasında agresif oyuncuları Zyra’ya itebilir. Irelia da nerflenen diğer bir şampiyon. Rework sonrası popülerliği artan Irelia’nın taban ADsi ve taban canı bufflanırken Q, W, E ve R yetenekleri nerflendi. Nadir picklenen Syndra ise early Q hasarı bufflandı.

Itemlarda ise Ebedi Kılıç bufflandı. ADsi 80’den 70’e çekilen itemda bu AD düşüşünü kompanse edecek bir yenilik getirildi. Bundan böyle minyon ve canavarlara karşı 10% kritik hasar verecek. Şampiyonlara uygulanan 10% krit hasar ise true damage olarak yansıyacak.Bu değişiklikler sonrası itemın yeniden ADClerin ilk item olma özelliği taşıyacağını belirtmek gerek. Koridor ittirme özelliği getirilen item artık çatışmalarda da hasar ihtiyacını karşılayacak. Coşku itemlarının ise total bedelleri 2900’den 2800’e çekildi. Hayalet Dansçı 2800’den 2700’e çekildi.

Runelerde ise Mükemmel Zamanla’nın aktif olma süresi 10 dakikaya yükseltildi.