Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri 8.14 Yamasında Ormancılara Büyük Değişiklikler Geliyor

8.14 Yamasında Ormancılara Büyük Değişiklikler Geliyor

Son zamanlarda üst üste yapılan çok büyük değişikliklerden sonra artık yavaş yavaş, alıştığımız haftalık yama değişikliklerine geri dönüyoruz. Tabii bu yamada çok büyük değişiklikler olsa da en azından normal olarak karşılayabileceğimiz değişiklikler de var.

Önümüzdeki hafta gelecek olan değişikliklerden büyük çoğunluğu ormancılara geliyor. Kazanılan altın, tecrübe veya orman rotası değişiklikleri yerine bu sefer ihtiyacı olan şampiyonlara zayıflatmalar ve güçlendirmeler yapılmış.

Bunlardan ilk iki sırayı Sejuani ve Elise çekiyor. Çünkü ikisinin de değişiklikleri en az etki yapacak türden. Uzun süredir Vadi’de göremediğimiz Elise’e Riot ufak bir el uzatıyor ve seviye başına kazandığı can miktarını 8 arttırıyor. Bununla birlikte 18. Seviyede Elise’nin fazladan 144 canı olacak. Çok büyük güçlendirme olmasa da yine de Elise’e faydası dokunacaktır.

Hem tekli derecelide hem de profesyonel arenada zayıf olan Sejuani’ye yapılan değişikliklere ise aslında zayıflatma diyebiliriz. Önceden yapılan büyük çaplı zayıflatmalar PBE sunucunda geri çekilse de yine de ultisinin maksimum uzaklığa ulaştıktan sonra yaptığı sersemletme süresi 2 saniyeden 1.5 saniyeye düşürüldü.

Rek’Sai ve Vi’a yapılan güçlendirmeler ise daha büyük. Rek’Sai’nin Q yeteneğinin her iki formunda da saldırı gücünün oranı %10 daha fazla olacak. Ulti yeteneğinin saldırı gücü oranı ise %15 arttırıldı. Oyunun geç safhasında sürekli geride kalan Rek’Sai’nin bu güçlendirmeler ile bu sorunu aşacağını düşünüyoruz. Vi’ın ultisinin bekleme süresi ise yeteneğin seviyesine oranla 20/15/10 saniye azaltıldı. Bu sayede Vi’dan erken safhada çok daha fazla ulti göreceğiz.

Genel olarak oyuncular bu değişikliklerden, zayıf durumda olan Sejuani’ye yapılan zayıflatma dışında oldukça memnun. Elise, Vi ve Rek’Sai önümüzdeki hafta yayınlanacak 8.14 yamasından sonra daha iyi konumda olacaklardır.