Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri 28 bin izleyiciye ulaşan Elwind, YouthCrew ve Mojito hakkında konuştu

28 bin izleyiciye ulaşan Elwind, YouthCrew ve Mojito hakkında konuştu

Uzun süredir sorunlarla boğuşan ve son olarak Pars Esports’a yenilerek Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi’nden düşen BeykentUNI YouthCrew üst koridor oyuncusu Elwind attığı tweette “Yarın son maçıma çıkıyorum sonra yayınlara başlıyorum, anlatacağım çok şey var” demişti. Bu tweetin üstüne dün gece ilk yayınını açan Elwind takım içi sorunları anlattığı anlarda ortalama 23-24 bin izlenirken 28 bin ile de zirveye ulaştı. Tam zamanlı yayıncı olup olmayacağına henüz karar vermeyen Kaan “Elwind” Atıcı’nın takımı ve Mojito hakkındaki konuşmasından öne çıkan söylemler şu şekilde:

*Crew’e nasıl girdiğimizi anlatayım size. Dark Passage’daydım, Wildcard’da çok iyi Fiora oynamıştım, herkes övüyordu falan. Sonra Supermassive hariç bütün takımlar teklif yaptı. DP’deyken atıyorum bir takım gelip yıllık 80 bin vereyim diğeri gelip 85 bin vereyim falan diyordu. DP menajerine bu teklifleri söylediğimde bana “Bu takım para üzerine kurulu değil. Şampiyon olacağız bize başarıya aç oyuncular lazım. Para ikinci planda. Biz sana az para veririz ama şampiyon olma şansı var.” diyor. Daha sonra Crew’in kadrosunu görüyorum Madness var React var kadro iyi diye Crew’a gidiyorum.

-Lig başladı hiç kazanamadık 0-4’üz. Mojito çok kötü oynuyordu. Biz “Mojito gitsin.” diyorduk ama takım sahibimiz Mojito’yu çok seviyordu. Antrenmanlardan sonra Mojito takım sahibimize “Coco’nun mekanikleri çok kötü, iyi mekanikleri olan bir mid alalım.” dedi ve Coco’yu yedeğe çektirdi. İnanabiliyor musunuz? Yükselme Ligi’nden gelen bir ormancı, LCK’den gelen bir mid oyuncusunu yedeğe çektirdi. Daha sonra Mojito takıma Xico’yu getirdi. Xico benim evimde kalıyordu, daha 2 gün geçmemişti “Bu Mojito’yu gönderelim.” dedi. Xico’yu kendi getirdi ona rağmen o bile Mojito’yu göndermek istiyordu.

-Antrenmanlarımız aşırı kötü gidiyordu. Dark Passage ile antrenman yapıyorduk. Kakao Nidalee seçti, Mojito da Trundle mı Sejuani mi o tarzı bir şampiyon almıştı. KaKAO oyunu yok etti. Mevsim boyunca antrenmanlar “karşı ormancı vs CREW” şeklindeydi. Antrenmanları kaybettikten sonra Mojito’ya “Boş ver sigara içelim.” falan diyordum. Maç bitince yanımıza gelip “Nasıl trollledim ama.” diyerek dolaşıyordu.

-Takım sahibi Football Manager oynuyor sanıyordu kendisini. “Bugün mide Coco geçsin yarın da Xico oynasın. Bugün ormanda Kirei’yi deneyelim, Mojito desteğe geçsin.” tarzı şeyler söylüyordu sürekli.

-Şükrü Crew’da koç iken Mojito’ya “yobaz” lakabını taktık çünkü ne desek karşı çıkıyor tam tersini söylüyordu. Telefonu gösterip bu siyah renk desem hayır değil beyaz o diyecek kadar karşı çıkıyordu. Adam ile hiçbir şey konuşamıyordun. Kendisine taktığımız “yobaz” lakabını o bile kabul etmişti. Maç sonları dalga geçiyorduk beraber ama aslında suç bizim. Zamanında şunu şöyle bunu böyle yoksa attırırız seni dememek bizim hatamız.

-Bir gün evde hırsızlık olayı yaşandı ve olay gizli tutuluyordu sonuçta bizim evimizde yaşanmıştı. Birisinin parası çalındı, şüpheliler var eve giren çıkanlardan falan. Mojito gizli olduğunu bildiği halde evden atıldıktan sonra bu olayı başkalarına anlattı.

-Mojito bizi düşürdüğü hali görmeyip “Beşiktaş’a girmeye çalışayım, Yükselme Liginde kötü ormancılara karşı iyi oynarım, Mojito’nun iyi oynadığını gösteririm tekrar.” diyordu.

-Aldığımız yeni ormancı ilk hafta oynayamadığı için Mojito gelip “Bana şu kadar para vermezseniz maçları trolllerim!” diyip gülüyordu.

-Mojito’nun kötü olması umrumda değildi aslında ama en çok sinir olduğum şey beni dinlememesiydi. Onu seviyordum ama psikolojimi bozdu, takım çok kötü gidiyordu. Yaptığı şeylerden beni rahatsız ediyordu. “Bu adam beni mutsuz ediyorsa ben neden onu mutsuz etmeyeyim?” diye düşündüm. Biz ligden düşerken o tatile gitti, onun pisliğini temizlemekle biz uğraştık.

-Takım sahibinin tek hatası beni dinlemek yerine Mojito’yu dinlemesiydi. Takım sahibi iyiydi, çok iyi imkanlar da sağladı, düşmeyi haketmedi. Düştükten sonra gelip kızacağını düşünüyordum ama geldi duygusal bir konuşma yaptı gitti.

Önümüzdeki sezon yedek olmak istediğini de açıklayan Elwind’in kariyerine hangi yönde devam edeceği henüz belirsiz. Herhangi bir gelişme olması durumunda Flank üzerinden sizlerle paylaşacağız.