Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri 2020’nin ilk yarısında en çok izlenen yayıncılar

2020’nin ilk yarısında en çok izlenen yayıncılar

Twitch izleyicilerinin tüm beklentileri korona virüsünün patlak vermesi sonucunda suya düştü. Yayın izlenme oranları tüm dünyada hızla arttı, Stream Elements’in raporuna göre Twitch Nisan ayında %101 oranında bir büyüme gördü. Yayıncılık ve gaming’e olan büyüyen ilginin başında Riot Games’in yeni nişancı oyunu Valorant’ın kapalı betası rekor rakamlar ve eşi benzeri görülmemiş bir talep topladı.


Yine de, 2020’deki bu ani yükselişe rağmen listenin başındaki isim açık ara farklı son birkaç yılın en istikrarlı oyunculardan biri. Haryd “Summit1g” Lazar yılın ilk yarısında 76.97 milyon saat izlenme kastı. İzleyici kitlesinin büyük bir kısmı Nisan ayındaki VALORANT çılgınlığından gelirken Lazar kendini “variety” yayıncısı olarak oyun yelpazesiyle geliştirdi. Bu sayede trendlere veya platformdaki akışa bağlı kalmadan yerini koruyabiliyor. 
VALORANT’ın çılgınlık ayı en çok – Ludwig “Anomaly” Lagerstedt adlı yayıncıya yaradı. Normal şartlarda Top 10’a girmesi muhtemel olmayan bir rekabetçi. Lagerstedt yoğun izlenme sayısını 46.94 milyon saat izlenmeyle 4. Sıraya yerleşmek için kapalı betaya ve 7/24 olarak önceki yayınlara kullandı. Başarısı, görüntüleme teşvik programının bu şekilde manipüle edilmesiyle o kadar bağlantılıydı ki, Twitch bir düşüş döneminde kullanılan önceden kaydedilmiş yayınlarla ilgili politikasını değiştirmek zorunda kaldı.
 

via: dotesports