Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri 2019’un en çok izlenen yayıncıları!

2019’un en çok izlenen yayıncıları!

2019 yılını da geride bırakmamıza sayılı günler kaldığına göre, adından bizlere sıkça bahsettiren, oyun dünyasının bugünlere gelmesinde çok katkısı olan, bize her türlü hissi yaşatan, yeri geldiğinde bir öğretmen, yeri geldiğinde bir dost olan yayıncılarımız arasından 2019’da en çok izlenenlerini sizler için derledik.

Not: Sıralama takipçi sayısına göre yapılmıştır.

6- ZEON 

Oyun hayatına 8-9 yaşında başlamış olan genç ve başarılı yayıncı Necati AKÇAY 1996 doğumludur. CS:GO’da 5 senelik tecrübesi olan “Zeon” aynı zamanda League of Legends da oynamaktadır. 2013 yılında Twitch üzerinde yayın açmaya başlayan “Zeon” her ne kadar şu anda Twitch üzerinde yayın yapmıyor olsa da kendisinin şu anda bu platform üzerinde 933.495 takipçisi var.

 

5- Mithrain

1992 doğumlu Cem “Mithrain” Karakoç Battle Royale türü oyunlar ile herkesin ilgisini toplamayı başaran, yerli Shroud olarak tanınan “Team Bosphorus” ile birlikte dünya çapında tanınmış yayıncının şu an Twitch üzerindeki toplam takipçisi 976.353.

 

4- Kendine Müzisyen

Kemal Can “Kendine Müzisyen” Parlak Twitch platformundaki en büyük çıkışını “BlindID” uygulamasını kullanarak yapmıştır. BlindID uygulaması ile çok eğlenceli sohbetler yapmış ve izleyici kitlesini genişletmeyi başarmıştır. Bunların dışında, “BossLayf” programı ile tanınmıştır. Rakun lakabı ile tanınan yayıncının Twitch üzerindeki takipçisi 977.033.

 

3- UNLOSTV

27 yaşında olan Cantuğ Özsoy, Half-Life oyunundaki şampiyonluğu ile biliniyor. 8 yaşından beri Half-Life oynadığını belirten “Unlost” ülkemizde bu oyunda birçok başarıya imza atmıştır. Half-Life dışında ayrıca CS:GO, Dota 2, Overwatch gibi oyunlara da yayınlarında yer veren Cantuğ Özsoy, bu oyunları da oldukça başarılı bir şekilde oynamaktadır. UNLOSTV’nin şu an güncel olarak Twitch üzerinde 1.054.487 takipçisi var.

 

2- Jahrein

2019’a kadar en çok izlenen Türk Twitch yayıncısı unvanını taşıyan (belki hala öyle) 29 yaşındaki Ahmet “Jahrein” Sonuç, Twitch Türkiye’nin en çok tanınan isimlerinden biri. Artık tam zamanlı yayıncılık yapan, daha önce Almanya ve Polonya’da yaşamış olan yayıncının şu anda Twitch üzerinde 1.237.745 takipçisi var.

 

1- wtcN

League of Legends’da profesyonel oyunculuk kariyeri bulunan Ferit “wtcN” Karakaya, profesyonel oyunculuğu bırakmış olsa da esporu bırakmayan isimlerden beri. Şu anda tam zamanlı yayıncılık yapan “wtcN”ın Twitch’deki abone sayısı tam olarak 1.375.976.