Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri 2018’in en iyi 5 mobil oyunu

2018’in en iyi 5 mobil oyunu

Mobil oyunların da bilgisayar, Xbox ve PlayStation kadar rağbet gördüğü bir sürecin içindeyiz. Bu süreçte, her geçen gün yeni bir mobil oyun tasarlanıyor ya da zaten var olan bir oyunun mobil versiyonu piyasaya sunuluyor. Birçok kişi, bilgisayar, Xbox veya PlayStation’ın yerini tutmadığını düşünse de mobil oyunları pratiklik ve erişim kolaylığı bakımından tercih eden kitle de göz ardı edilemez. Peki, 2018 yılında çıkan, indirme rekorları kıran ve çok sevilen oyunlar sizce hangileridir?

  1. PUBG Mobil

Son dönemlerin en popüler oyunu PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS, 1 yıl içinde 100 milyondan fazla indirme sayısına ulaştı. Bilgisayar versiyonunun çok sevildiği ve popülerlik listesinde ilk sıralarda yer alan oyunda farklı oyun modlarını seçerek istediğiniz haritalarda oynayabiliyorsunuz. 100 kişinin bir haritaya iniş yaptığı oyunda 2, 3 ya da 4 kişiden oluşan gruplarda yer alıyorsunuz. Amaçsa hayatta kalan son grup olmak. Birçok silah ve envanterin bulunduğu oyunda size uygun bir silah bulamamanız imkânsız. Tavayı da es geçmemek lazım. Oyunu düşününce aklına gelen en ikonik şey ne diye sorulsa birçok kişi gibi şüphesiz tava derim. Oyuna son gelen güncellemeyle birlikte Zombi modu ikiye çıkarıldı ve artık En Karanlık Gece modu da oynanabiliyor. Zorluk seviyesi artan zombiler ve dışarıdaki zehirli gaz oyuna hem zorluk hem de heyecan katıyor.

  1. Garena Free Fire

100 milyondan fazla indirmeye ulaşan oyunda amaç düştüğünüz adada hayatta kalmaktır. 10 dakika süren maçlarda 50 kişi bir adaya düşer ve bu adada grubu ile birlikte diğer grupları ortadan kaldırarak hayatta kalan son kişi olmaya çalışır. Son dönemin en popüler oyunlarından PUBG ile oldukça benzer olan oyun ikisi arasında bir kıyaslama yaptırsa da bana göre ikisinin de artı ve eksi farkları bulunuyor. Örneğin; airdrop yani hava desteği Garena Free Fire’da da bulunuyor ancak bu oyunda desteği almaya giderken bombardımana tutulma riski var ki bence bu da aksiyonu artıran bir detay oluyor.

  1. Shadowgun Legends

Çıktığı günden bugüne kadar büyük bir kitleye ulaşan Shadowgun Legends, nişancı oyunları arasında en popülerler listesinin ilk sırasında bulunuyor. 200’den fazla sayıda görev ve 4 gezegen oyunu bir hayli çekici kılıyor. Fantastik görselleri ve karakterleri ile grup kurarak oynanan oyunda çok çeşitli ekipmanlar da bulunuyor. Yüksek kaliteli görselleri ve gerçekçi oynanışı ile dikkatleri çeken oyunu ister Android ister IOS cihazlara indirebilirsiniz. Oyunu oynayan kişilerden çoğu bilgisayar ya da konsol oyunları gibi olduğunu söyleyerek yapımcı şirketin vaatlerini yerine getirdiğini de doğrulamış oldu.

  1. Darkness Rises

Karanlık bir dünyada canavarlara karşı yapılan mücadeleyi konu alan Darkness Rises, büyü gibi fantastik öğeleri içeren en popüler 2018 oyunlarından biri oldu. 10 milyondan fazla sayıda indirilerek başarısını kanıtlayan oyunda gerçekçiliği ve grafikleri ile öne çıkıyor. RPG oyunları seven biriyseniz, bu oyun tam size göre. Cehennemin içine daha fazla girdiğiniz her seviyede zorlaşan düşman seviyesi ve özellikle Ruh Bağı kullanarak bu düşmanları birbiriyle savaştırma özelliği sizi oyunun içine çekecek.

  1. Infinity Ops: Online FPS

FPS türünde en popüler mobil oyunlardan biri olan Infinity Ops, kısa sürede 5 milyondan fazla kişiye ulaştı. Azur Games tarafından piyasaya sürülen oyunda, kendi klanınızı kurup uzak gelecekte gezegenlerarası mücadeleye dâhil oluyorsunuz. Yer çekiminin düşük olduğu ortamlarda savaşma deneyimini yaşamış mıydınız? Eğer yaşamadıysanız bu oyun deneyimini en iyi şekilde Infınıty Ops’ta tadabilirsiniz. İster bireysel ister grup olarak oynayabilir ya da Hardcore oyun modunda daha zor bir seviyede savaşabilirsiniz. Diğer oyunların aksine daha çok cihazda oynanabilir olan Infinity Ops, birçok karakter ve birçok envanterle en sevilen oyunlarrdan biri oldu.