Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri 2018 Worlds ceza listesi

2018 Worlds ceza listesi

2018 Worlds’de dün PiS’i geride bıraktık. Gruplara yükselen dört ekibin belirlenmesinin ardından Riot Games, KR solo q’da topluluğa aykırı gelen isimlerin tespit edilmesinin ardından gecikmeden yaptırıları uygulamaya geçti.

GMB junglerı Diamondprox, LCL’deji tutumu da değerlendirilerek olumsuz hareketleri dolasıyıla $1,000 para cezasına çarptırıldı.

LPL temsilcisi IG top lanei TheShy olumsuz davranış, bilerek besleme ve toksiklikten ötürü $1,000 para cezası aldı.

AFF’in koçu iloveoov ise LCK’deki tutumu da göz önüne alındığında olumsuz davranışlarından ötürü $1,500 para cezası alan bir başka isim.

Çoğu kesimce 2018 Worlds’ün en iyi ADC’si olarak gösterilen Uzi de bu listede kendine yer edindi. Hesap paylaşımı, bilerek besleme ve tatsızlık çıkarttığı için listedeki isimlerden ziyade rekor bir parası olan $2,000 ödemeye zorlandı. Bu miktarın listeki oyunculardan, topluluklar tarafından en benimsenen ve takdir edilen isimlerden biri olduğunu not düşmek gerekiyor.

Liste tabii ki bunlarla sınırlı değil. KR solo q’da olumsuz davranış gösteren, bilerek besleyen oyuncuları da ikaz eden Riot’ın bir sonraki yaptırımı oyuncuları etkinliklerden uzaklaştırmak olacak. Listenin tamamı ise şu şekilde:

Daniele “Jiizuke” Di Mauro (VIT)
Amadeu “Attila” Carvalho (VIT)
Minkook “Dreams” Han (VIT)
Luka “Perkz” Perkovic (G2)
Petter “Hjarnan” Freyschuss (G2)
Dennis “Svenskeren” Johnsen (C9)
Stanislav “Lodik” Kornelyuk (GMB)
Zhen-Ning “Ning” Gao (IG)
Uijin “Rookie” Song (IG)
Li “4LivcloveR” Zhe (EDG)
Jaeha “Mowgly” Lee (AFR)
Hyesung “Comet” Lim (AFR)