Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri 2018 TCL Yaz Mevsimi 5. Hafta 1. Gün

2018 TCL Yaz Mevsimi 5. Hafta 1. Gün

TCL’de süper hafta bugün başladı. Cuma, cumartesi, pazar ve pazartesi günleri oynanacak olan maçlar dahilinde ligden kopanlar ve playoff için şansını sürdürenler belli olacak. Geride bıraktığımız hafta yükselişe geçen YC, ligde orta sıralara gerileyen 1907 FB ve zirve takipçisi RB için oldukça çekişmeli bir hafta bizi bekliyor.

Haftanın ilk maçında AUR ile DP serisiydi. Maçın 8. dakikasında midde buluşan ekipler buradan 2 skorla DP avantajla ayrıldı. Takibindeki dakikalarda DP, girdiği savaşlarda skorla çıktı. Kirei’nin AUR’un elinden drake çalması ise takımın momentumunu şahladı. Baron’u aldıktan sonra rakibini savaşa zorlayan DP buradan istediğini aldı ve maçı 29 dakikada kapattı.

İkinci oyunda ise geçen haftayı 3’te 3 çeken YC ile zirve takipçii RB arasında oynandı. Funnela giden YC, Xayah ve Rakan’ı mide yerleştirdi. Magi’nin ellerinde gördüğümüz Vlad ile Shen de bota gitti. Dakika 25’e kadar durgun geçen maçta Broken Blade, Kennen ultisi ile başlattığı savaşta Madness’ın blue side ormanda önde yakalanıp düşmesi ile RB buradan 3 skor çıkardı. Dakika 30’da yine sahneye çıkan BB ultisini 4 kişiye tutturduktan sonra skorlar yavaş yavaş döküldü ve yarım saat gibi bir sürede maçı kapattı.

Üçüncü oyuna geçtiğimizde SUP, BUR’a karşı ağırlığı erken seviyeden gösterdi. 5. dakikada 3 skor bulan SUP sonrasında rakibinin üzerine botta kapandı. Stefan skoru sonrası lanee tp ile dönen Hades bura kuleyi zorlayan 3 kişiden de skoru aldı. SUP’un orta oyuna geçtiğimizdeki kararlılığı yaptığı rotasyonları skora ve kule skoruna çevirmelerini sağladı ve maçı 26 dakikada bitirdi.

Günün son maçında zirve takibini sürdürmek isteyen 1907 FB ile zirve ortağı HWA karşılaştı. İlk kanı topta gören HWA skor takibini Kai’Sa ve TK ile devam ettirdi. Üç drake alan HWA midde telracS’ı kaybettikten sonra mid kulesini ve top kulesini de kaybetti. Ninja Baron için Move’u önde tutan FB rakibin şüpheleri sonrasında buffı aldı ve Move’u botu açmaya gönderdi. O esnada midi pushlayan 4 kişiyi bırakan HWA bota yöneldi. Bu esnada çıkan savaşta
ortamın kaotikliğinden yararlanan FB burada bulduğu 4 skorla uzun bir aradan sonra galibiyete ulaştı.