Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri 2018 TCL Yaz Mevsimi 4. Hafta 1. Gün

2018 TCL Yaz Mevsimi 4. Hafta 1. Gün

TCL’de 4. Hafta heyecanı başladı. Ligin alt sırasındaki DP rol değişikliğine yönelerek LongB’yi destekten nişancı pozisyonuna çekti. Hafta başında transferini gerçekleştiren takım, oyuncunun yaşı itibariyle 6. haftadan sonra Luger ile oynayabilecek. Destekte ise 3. Hafta LYS’den ötürü oynayamayan Kairos’u gördük.

İlk maç HWA ile RB arasındaki zirve yarışı ile başladı. HWA ilk seviyelerde bulduğu skor ile maça moralle başlasa da RB erken oyunda domine eden taraftı. Dumble’ın early rotasyonları ve Closer’ın proaktif rotaları RB’yi öne geçirmeye yetti. Maçı kapatamayan RB az daha oyunu rakibine paslıyordu. Önceki haftalarda HWA’dan izlediğimiz base defansına benzer bir defans izlediğimiz RB maalesef bu dönüşü de taçlandıramadı. 45. Dakikada ise belki de ligimizin en harika backdooru HWA tarafından geldi. Trix’in Noc ultisini açması ile 4 kişinin tp ile RB baseine girmesiyle HWA maçı noktalayan takım oldu.

Haftanın ikinci maçında ligin alt sırasını paylaşan iki ekip YC ve DP karşılaştı. DP earlyde iyi iş çıkarsa da rift’e ağırlığını yansıtan isim YC’di. Takımın yeni ormancısının 4 skor gördüğü botta DP altında öne geçti fakat YC daha tutarlı bir makro oynayarak rakibinden 2 kule alarak altın farkını eşitledi. DP’nin başlattığı Baron’u çalan YC buradan da 4 skor çıkardı ve rakibinin midini komple açtı. Elwind’in adeta oyunu sırtladığı maçı YC daha fazla oyalanmadan kapatan taraf oldu ve ligdeki üçüncü galibiyetini aldı.

Üçüncü maçta ligin en sürpriz ekibi AUR ile lider SUP karşılaştı. Wisdom’ın Karthus picklediği karşılaşmada AUR funnel taktiğine yönelerek Rain’i, Smite+Lucian ile mide gönderirken SUP’ta ise tek olağandışı yeni picki SnowFlower’ın Soraka’sıydı. Wisdom’ın etrafındaki oyunları skor perdesini aralamalarını sağladı. Dakika 23’te Baron’a kapanan ekiplerden AUR buffı alırken fab’ın elinde 3 skor kaldı. 40. dakikada Karthus’u tek yakalayan GBM’in rakibi 4 kişi olarak tutması, SUP’un aradığı savaşı başlatmaya yetti. 4 skor ile savaşı lehine çeviren SUP aldığı galibiyet ile ligdedeki liderliğini korudu.

Günün son karşılaşmasında BUR ile 1907 FB karşılaştı. Ligin belki de en başa baş geçen karşılaşmasıdı. Early gamede adeta BUR baskısı vardı. FB’nin kolay snowball kompu ile zorlamadan altında ve kulede öne geçen FB, başlattığı Baron’u BUR’â kaptırması üzerine BUR oyuna yeniden ortak oldu. Baron buffını boşa harcamayan BUR, FB’ye beşinci mağlubiyetini tattırdı.