Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri 2018 TCL Yaz Mevsimi 3. Hafta 1. Gün

2018 TCL Yaz Mevsimi 3. Hafta 1. Gün

VFŞL’de 3. hafta başladı. Geçen haftayı 3. sırada kapatan AUR, ligin dibindeki BUR’u ağırladı. Early oyunda Ragner’in Darius’u adeta yargı dağıttı. BUR’un mükemmel objektif kontrolü ile kontrolü ile 4 drakei cebe indiren timsahlar AUR’un başlatmış olduğu Baron’u Wisdom’ın hatalı smite kullanımı ile çaldılar. Bu dakika sonrasında oyuna tutunması pamuk ipliğine bağlı AUR, Baronlu BUR’a yanıt veremedi ve BUR haftayı galibiyetle açtı.

Günün ikinci maçında YC ile SUP arasındaydı. YC geleneksel metayı izleyip Varus+Braum pickledi. Bu esnada Zeitnot’ın Ezreal’ı YC tarafından banlandı. Zeitnot cebinden çıkardığı Swain ile rift’e indi. Hızlı başladığımız maçta bot game oyununu koruyan SUP objektif kontrolünde de öndeydi. Bir infernal iki mountain drakei alan takım rakibinin 9 kulesine karşı 1 kule verdi. rakibinin 9 kulesine karşı 1 kule verdi. 35. dakikada Baron ‘dan çekilen SUP önden Skarner’ı göndermesiyle rakibini ayrık yakalayan SUP buradan 4 skor çıkardı. Varus’un düşmesiyle fightta adeta silinen YC ligdeki beşinci mağlubiyetini gördü. SnowFlower ise performansıyla adeta göz doldurdu.

Üçüncü maça geçtiğimizde ligde emin adımlarla ilerleyen HWA karşısında ligin derinliklerindeki DP vardı. DP, support Kairos’u bench ederek yerine ÇİLEKLER’den tanıdığımız takımın sub midi Berentt’i geçirdi. HWA gold funnel stratejisine yönelerek Yi+Taric pickledi. Maça geçtiğimizde ise LongB elindeki Morgana ile Route’un yanına inerek Berentt’e midi devretti. HWA’nın bu kompu ne yazık ki DP’nin topta bulduğu skor sonrası yakaladığı snowballa engel olamadı. Çıkan savaşlarda Yi’nin çabuk düşmesi ile rakibinin hard ccsine yanıt bulamayan HWA girdiği her savaşta büyük kayıplarla çıktı. Önde çıktığı savaşları rotasyonla süsleyen DP maçı daha uzatmadı ve ligdeki ikinci zafer ekranını gördü.

Günün kapanış karşılaşması RB ile 1907 FB arasında oynandı. Padden’ın ellerinde Mordekaiser’ı gördüğümüz seride Freeze Kai’Sa ile oynadı. Earlyde Freeze’in bulduğu iki skor ile Kai’Sa açıldı. 12. dakikada botta kapışan iki takım karşılıklı skorların alınması sonrasında FB altında RB’ye yetişti. Üst üst bulduğu skorlar ile altın farkını açan RB bot odaklı mid oyununun hakkını verdi. Morde’nin itemda düştüğü oyunda Kai’Sa 3 item avantajına erişti. Bu dakikadan sonra rüzgârı arkasına alan RB maçı 27 dakikada kapattı. Broken Blade ve çaylak Closer maça damgasını vurdu.