Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri 2018 TBF şampiyonu SuperMassive

2018 TBF şampiyonu SuperMassive

Bugün oynanan 2018 Türkiye Büyük Finali’nde Royal Bandits ile BAU SuperMassive eSports karşı karşıya geldi. Seri genelinin git gele gebe olacağı 16 Eylül’den haftalar evvel tahmin edilirken maçta RB’nin ilk oyunu tutup kopardığı izledik. Serinin ilk maçından avantajı eline geçiren RB earlyde Closer ile yakaladığı momentumu kaybetmedi. Serinin ikinci ve üçüncü maçlarında bu sefer ön plana çıkan Stom ve Zeit+SF koridorları vardı. Çatışmayı bol tutan baykuşlar rakibini ard arda bozguna uğratmayı başardı. Son maçta cebinden Xerath’ı çıkaran GBM ve Zeit, takımını adeta iki kişi olarak taşıdı. Hasar insiyatifini üstlenen iki oyuncu çevresine kurulu kompu iyi kullanan SUP, RB’nin fırsatını kolladığı çatışma başlatma girişimlerini gafil avladı ve seri sonunda kupaya uzanan taraf oldu.

23 Eylül’de kura çekiminden sonra temsilcimiz Kore’ye doğru yola çıkacak. Worlds’de bizi temsil edecek olan SUP1-4 ve 6-7 Ekim’de group stagei oynayacak.

2018 TBF’nin organizasyon olarak sınıfı geçemediğini not düşmek gerek. Ses sorunları, bilgisayar ve server problemleri bu organizasyonda ön plandaydı. Gün genelinde ise TBF’nin 1 saat 13 dakika uzamasına neden oldu.