Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri 1907 Fenerbahçe’nin yeni oyuncusu “Untara” oldu

1907 Fenerbahçe’nin yeni oyuncusu “Untara” oldu

MSI’ın ardından, Ruin’in sözleşmesi karşılıklı olarak d-feshedilmiş ve üst koridor pozisyonu boşa çıkmıştı. Boş kalan üst koridor artık Park “Untara” Ui-jin’e emanet…

1907 Fenerbahçe, KMF şampiyonluğunun ardından Mid Season Invitational bileti kazanmış ve eleme aşamasına adını yazdırmıştı. MSI’da eleme karşılaşmalarının sonunda hem temsilcimiz hem de gruptaki en güçlü rakibi Phong Vu Buffalo 4 galibiyet 2 mağlubiyet sayısına ulaşmış ve gruptan çıkacak takımın kaderi tiebreak karşılaşmasına bağlanmıştı. Bu aşamada PVB karşılaşmayı kazanmış ve 1907 Fenerbahçe evine geri döndü. Ancak döndüğü anda, hem üst koridor oyuncusu KimRuin” Hyeongmin hem de ormancısı ThomasKirei” Yuen ile yollarını ayırdı.

Kadroda bulunan iki oyuncu eksiğinin ilki kapandı ve 1907 Fenerbahçe, daha önce Kim “Ruin” Hyeong-min’in hâkim olduğu üst koridor pozisyonunu Park “Untara” Ui-Jin’e devretti. 22 yaşındaki Güney Koreli oyuncu Untara, profesyonel oyunculuk kariyerine 2014’te başladı. Yer aldığı Anarchy, EP Carriers, Star Horn Royal Club ve CJ Entus’un ardından asıl parladığı SK Telecom T1’e transfer oldu. SK Telecom T1, 3 kez World Championship’i kazandı ve şampiyon unvanını aldı. Ayrıca, Kore’nin en iyi takımı olarak tasvir edildiğini de eklemek gerekiyor. En uzun süre yer aldığı takım olan SK’dan ayrıldıktan sonra 6 ay boyunca herhangi bir kadroya dâhil olmadı ve bu durumu, bugün 1907 Fenerbahçe’ye transfer olarak değiştirdi.