Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri 1907 Fenerbahçe, Yaz Mevsimi’ne hazır

1907 Fenerbahçe, Yaz Mevsimi’ne hazır

Önümüzdeki Yaz Mevsimi oldukça çekişmeli geçecek gibi gözüküyor. Zira, ligimizde yer alan takımların büyük çoğunluğu kadrolarını tamamlamış durumda. Bu seneki erken kadro tamamlama modasına uyan takımlardan biri de 1907 Fenerbahçe Espor. Kulübün resmi yayın organlarından yapılan açıklamalarda oyuncular ve oyuncularının öne çıkan özellikleri paylaşıldı. Buyurun, Fenerbahçe’nin VFŞL 2019 Yaz Mevsimi kadrosunu hep birlikte inceleyelim.

1907 Fenerbahçe Espor, ilk olarak bu görseli paylaştı. Görselin beraberindeki açıklama ise şu şekildeydi:

“Bu sene daha uzun vadeli hedeflerle hem 2019’un ikinci yarısı hem de 2020 için bize katkı sağlayacak planlamalar yaparak 2019 Yaz Mevsimi kadromuzu tamamladık.”

Sayfada art arda paylaşılan oyuncu görsellerinde ilk sırada, üst koridor oyuncusu Untara yer alıyordu. Geçtiğimiz günlerde transfer edilen oyuncu için yapılan açıklama şu şekildeydi:

“Ruin’in takımımızdan ayrılmasıyla boşalan “top lane” koltuğunu, en üst düzey oyuncularla mücadele ederek dünyanın en iyi üst koridorlarından biri haline gelmiş Untara’yla doldurduk. Hoş geldin @uijin3560 !”


3. görsel, 1907 Fenerbahçe Espor’un bünyesine kattığı yeni ormancılarını basına açıklar nitelikte oldu. Bu transfer üzerinde daha çok duracağız çünkü hayranları memnun etmemişe benziyor. Ama şimdi yapılan açıklamayla devam edelim:

“Ormancı pozisyonunda oyun bilgisi ve harita kontrolüyle bizi bir adım ileriye taşıyacağına inandığımız LuBu bu sene takımımızda yer alacak. Hoş geldin LuBu!”


Sonraki paylaşımlar, Fenerbahçe’nin mevcut orta koridor oyuncuları olan Bolulu ve Blue ile ilgiliydi ve takımın orta koridor oyuncularından memnun olduğu anlaşılıyordu.

“Orta koridorda geçtiğimiz split’te dominant performanslarıyla kendilerini kanıtlayan Bolulu ve Blue, Yaz Mevsimi boyunca beraber çalışarak takıma katkı sağlayacaklar. Başarılar! @BoluluLoL & @BlueEG7


Sonraki paylaşımlarda yine iki oyuncu birden duyuruldu. 1907 Fenerbahçe Espor, alt koridor için de bizi şaşırtmayarak tanıdık yüzler ile karşımıza çıkıyor. Kulüp, yaptığı açıklamada oyuncularına duyduğu güvenden bahsetti.

“Türkiye’nin en genç ve yetenekli iki alt koridor oyuncusunu da takımımızda bulundurmanın onuru ve güvenini yaşıyoruz. Hades ve Luger Yaz Mevsimi’nin en iyi alt koridor oyuncuları olmak için birlikte mücadele edecekler. Size güveniyoruz! @FB_Hades & @lugerlol


Gelelim 1907 Fenerbahçe Espor’un yaptığı en son paylaşıma. Tanıdık ve genç simalardan oluşan bu kadroda, akademi takımında yer alan ve MSI’da da mücadele ederek maçın MVP’si seçilen Only35 ile devam etme kararı alınmış. Açıklama olarak ise, geçen mevsim yaşanan şampiyonluk için yaptıklarına teşekkür etmiş ve memnuniyetlerini tekrar dile getirmişler

“Geçtiğimiz mevsimlerde de takımımızda yer alan ve Türkiye Akademi Ligi şampiyonluğumuzda büyük emeği geçen Only35, bu sene takımımızın destek rolünü üstlenecek. Başarılar @Only35support!”


1907 Fenerbahçe Espor’un Yaz Mevsimi kadrosu bu şekilde. Çoğunlukla yerli oyunculardan oluşan bu kadroda, 2 Koreli oyuncu da bulunuyor. Bolulu ve Blue ise çifte vatandaşlığa sahip. (Bolulu: İsveç – Türkiye, Blue: Belçika – Türkiye)

Yaz Mevsimi kadrosunun tüm oyuncuları için düşünceler açıklandıktan sonra iddialı olduklarını gösteren bir fotoğraf yayınladılar.

İşte 1907 Fenerbahçe Espor 2019 Yaz Mevsimi Kadrosu! #herzamanheryerde şampiyon Fenerbahçe!

Özet geçmek gerekirse, kadronun son hali şu şekilde;

  • Üst koridor: Untara
  • Orman: LuBu
  • Orta koridor: Bolulu / Blue
  • Nişancı: Hades / Luger
  • Destek: Only35