Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Yenilenen Fiddlesticks görücüye çıktı!

Yenilenen Fiddlesticks görücüye çıktı!

Riot Games, bir süredir yenilenmesi beklenen Fiddlesticks'in ilk oynanış videosunu paylaştı.

İlk olarak 2009 yılında piyasaya sürülen League of Legends, zamanla bambaşka bir oyun haline geldi. Sezonlar geçtikçe oyunun her tarafı değişiyor desek yanlış olmaz. Riot Games, karakterler, eşyalar, harita ve çeşitli oynanış varyasyonlarını deneyerek sürdürülebilirliğin yanında oyunculara en iyi hizmeti vermek için gayret gösteriyor. Bunun son örneği, 2009'da çıkan ancak bu zamana kadar neredeyse hiç değişiklik almamış olan Fiddlesticks. Uzun yıllardır profesyonel arenada fazla tercih edilmeyen Fiddle'a elveda demenin vakti geldi. Riot, şampiyonun yeni özelliklerini ve animasyonlarını içeren bir video yayımlayarak emektarın değişeceğini doğruladı.

Yayımlanan videoya göre şampiyonun pasifi tamamen değişti. Yeni pasifiyle etrafa hareket etmeyen Fiddlesticks kopyaları bırakabiliyoruz. Totem yerine geçebilen bu kopyalar Fiddle ile bire bir benzediği için rakibi yanıltmak adına oyunlar yapmamıza da olanak sağlıyor. Geri kalan yeteneklerde büyük değişiklikler yok. İşleyişleri kısmen aynı, animasyonları farklı. 

Q Yeteneği

Eski haliyle rakibi korkutabildiğimiz bu yetenek, yenilenmiş Fiddle ile aynı şekilde kalıyor. Sadece yeteneği kullandığımız rakibi ikinci bir kez korkutmak için biraz zaman geçmesi gerekiyor.

W Yeteneği

İşleyiş olarak can çekme teması bozulmadı. Artık daha güçlü bir şekilde birden fazla hedeften can çekebileceğiz. Videoda bu yeteneğin aynı anda Garen ve iki minyona uygulandığını görebiliyoruz. Aynı anda iki şampiyondan can çekebiliyor muyuz, bu henüz açıklanmadı.

E Yeteneği

Bu yetenek ise daha önce herhangi bir rakip şampiyon, minyon veya tarafsız canavarın üstüne sadece bir "mouse tıkı" bırakarak kullanılıyordu. Şimdi ise Kayn Q'sunu andıran bir animasyonu var. Tutan rakipleri susturma özelliğinin yanında bir de yavaşlatma eklenmiş.

R Yeteneği

Ulti'ye animasyon dışında herhangi bir değişiklik yapılmadı.