Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Worlds 2019’da Yarı Final eşleşmeleri belli oldu

Worlds 2019’da Yarı Final eşleşmeleri belli oldu

Müthiş bir çekişmeye sahne olan Worlds 2019’da Yarı Final eşleşmeleri belli oldu. Çeyrek Final’e kalan 3 LCK ve 3 LEC ekibinden 1’er takım Yarı Final’e kalırken, iki LPL takımı da Yarı Final’e yükseldi ve birbirlerinin rakibi oldu.

Griffin-Invictus Gaming mücadelesi bir noktaya kadar yakın geçse de sahne tecrübesi ve daha iyi draft IG’ye mücadeleyi getirdi. IG’de TheShy ve JackeyLove harika bir oyun ortaya koyarken GRF’de Sword’un istikrarlı bir şekilde üst koridorunu kaybettiğini ve maçta büyük bir dezavantaj yarattığını söylemek gerekiyor. GRF’nin serilerdeki kötü ünü burada da nüksetti ve IG, görece rahat bir oyunla Yarı Final’e yükseldi.

FPX-FNC serisi ise tüm çeyrek final eşleşmelerinin en yakın olanı gibi görülüyordu. Fakat FPX rakibinden birkaç gömlek üstün olduğunu basit bir şekilde kanıtladı. FNC’nin alt koridoruna oyun oynatmayan ekipte Doinb ve LWX yıldızlaştı. Rakibine sadece 1 maç kaybeden ve geri kalan 3 maçı da baskın bir şekilde kazanan FPX, IG’nin Yarı Final’deki rakibi oldu.

SKT-SPY eşleşmesi herkesin beklediği gibi geçti. SKT’nin mutlak üstünlüğü hemen hemen her maçta hissedilse de SPY rakibinden bir maç çalmayı başardı. SKT, LEC temsilcisini 3-1 yenerek Yarı Final’e adını yazdırdı.

G2-DWG eşleşmesinin de bir bakıma daha yakın geçmesi bekleniyordu. LEC Şampiyonu, grup maçlarındaki istikrarsız oyununun tam tersini DWG karşısında Vadi’ye yansıtmayı başardı. DWG bir maç çalsa da G2’nun erken oyunda elde ettiği avantajlar yarı final biletini getirdi. İki tarafın da oldukça iyi oynadığını, özellikle Caps’in G2 adına öne çıkan isim olduğunu belirtelim.

Yarı Final mücadeleleri 2-3 Kasım tarihlerinde oynanacak. 2 Kasım tarihinde FPX-IG, 3 Kasım tarihinde G2-SKT maçını izleyeceğiz.