Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Worlds 2019 izlenme sayısı geçen yılı ikiye katladı

Worlds 2019 izlenme sayısı geçen yılı ikiye katladı

Beklentilerin altında geçmesine rağmen harika bir mücadeleye sahne olan Worlds 2019 Finali, geçtiğimiz yıl oynanan finale göre iki kat daha fazla izlendi. Esports Charts’a göre FunPlus Phoenix ve G2 Esports arasındaki mücadeleyi anlık 3 milyon kişi izlerken toplam izleyici sayısı 3.7 milyon oldu.

Geçtiğimiz yıl Avrupa temsilcisi Fnatic ile Çin ekibi Invictus Gaming arasında oynanan Worlds 2018 finalini anlık 1.6 milyon kişi izlemiş, toplamda ise bu rakam 2 milyon kişi olarak açıklanmıştı. Worlds 2019’un bu başarısının takımlara da fazlasıyla bağlı olduğunu söylemek gerekiyor.

Turnuva finali öncesi G2 herkes tarafından Batı’nın gelmiş geçmiş en iyi takımı olarak gösteriliyordu. Grand Slam’e sadece bir seri uzaklıkta olan G2, LEC’te iki sezonu da kazanmış, MSI’da ise şampiyon olmuştu. Dolayısıyla takımdan beklentiler ve izleyicilerin Worlds kazanma heyecanı oldukça fazlaydı.

Aynı şekilde LPL’i domine ederek gelen FPX ise G2’dan daha iyi bir takım olduğunu açık bir şekilde gösterdi. 3-0 gibi net bir skorla Avrupa’yı yenmeyi başaran Çin’de ormancı Tian’ın kusursuz oyunu galibiyette büyük bir rol oynadı. Turnuva MVP’si de ormancı Tian oldu.