Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Worlds 2019 formatı hakkında bilgiler paylaşıldı

Worlds 2019 formatı hakkında bilgiler paylaşıldı

Worlds’un formatı, gidişatı hakkında hala aklımızı kurcalayan bir şeyler var ise, Riot Games bunun hakkında youtube adresi üzerinden bir video paylaştı. Videonun içeriğinde, Worlds’un gidişatı hakkında bilgiler, hangi aşamanın nerede gerçekleşeceği, 1., 2., 3., torbadaki bölge ekipleri gibi bilgiler yer alıyor. Biz de elimizden geldiğince size bu videoda anlatılanları aktarmaya çalışacağız, iyi okumalar.
 

Öncelikle Worlds etkinliği, 2019 ile birlikte Avrupa’ya yeniden dönüyor! Bundan önce 2018 yılında Güney Kore’de, 2017 yılında Çin’de, 2016 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde, en son 2015 yılında ise Avrupa’da gerçekleşmişti. Yani 4 yıl aradan sonra Worlds, tekrar Avrupa’ya dönüyor. Toplamda 24 takımımız ve 3 aşamamız var. Bu aşamalar sırasıyla, Play-In aşaması, Grup aşaması ve grup aşamasından sonra gerçekleşecek olan çeyrek final, yarı final, final aşamasından oluşan Knockout aşaması. Play-In aşaması, Berlin’de gerçekleşecek olup, 12 takımı kapsamakta.

​​​​​​

1.Torba Damwon Gaming, HongKong Attitude, Fnatic, Clutch Gaming ekiplerinden oluşmakta. 2.Torba ise temsilcimizin de yer aldığı torba olmakla beraber, Unicorns of Love, Isurus Gaming, Lowkey Esports ve Royal Youth ekiplerini kapsıyor. 3.Torba da ise, Detonation Focus Me, MAMMOTH, MEGA Esports ve Flamengo Esports ekipleri yer alıyor. Play-In aşamasında yer alan bu 12 ekip, 4 gruba ayrılıyor ve her grubun ilk 2 sırasındaki takım bir üst tura yükseliyor. Bu aşamada yer alan 4 tane birinci ve 4 tane ikinci takım rastgele eşleşerek birbirleriyle oynuyorlar ve kazanan 4 ekip Worlds grup aşamasına katılmaya hak hazanıyor.

Grup aşamasına geldiğimizde ise bu aşamada oynamaya hak kazanan, 16 takım 4’er gruba ayrılarak yeniden ilk 2 sıraya girmeye çalışacak. Buradaki 4 birinci ve 4 ikinci ekip çeyrek finalleri oluşturacak olup bu aşamayı Madrid’de oynayacaklar. Ardından eleme usulü ilerleyecek olan turnuvada gerçekleşecek final ise Fransa’nın başkenti Paris’te oynanacak ve 2019’un en büyüğü belli olacak.