Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi 8. hafta tamamlandı!

Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi 8. hafta tamamlandı!

Haftanın son günü HWA vs. SUP maçı ile başladı. Maçın daha 2. dakikasında başlayan heyecan Zeitnot’un Varus’unun iki skor almasıyla tamamlandı. Karşılaşmada iplerin kontrolünün SUP’a geçtiği savaş ise 14. dakikada yaşandı. Botta 5v5 düelloya giren takımlardan savaştan istediğini alan SUP oldu ve hem ilk kule kanı hem de 3 skor ile karşılamada dominantlığını konuşturmaya başladı. 26 dakika gibi kısa bir sürede ise maçı tamamlayan taraf SUP oldu.

Günün ikinci karşılaşması FB ile GAL arasındaydı. İlk Kan Chaser ve Frozen’ın yardımı ile Thaldrin’de kaldı. Aynı taktiği bir kere daha uygulayan FB, Rare’i oyundan düşürerek rahat bir nefes aldı. Dakika 10’da farklı lanelerde skorlar alan FB maçta 4k altın farkı lie öne geçti. Bu dakikadan sonra oyunu yönlendiren isim FB oldu ve rift’ten galibiyet ile ayrılarak üçüncülük şansını yeniledi.

Günün üçüncü maçında RBE ve DP karşı karşıya geldi. İlk Kan’ı DP top lanede BB’den aldı. Broken Blade’in üzerine oynayan DP earlyde BB’yi düşürmeyi başardı. 25.dakikada rakibinin midi yaran RBE topa yönelerek oradaki kule ve inhibitörü istedi. DP’nin başlattığı karşı savaşta RBE buradan 4 skor bıraktı. Dakika 31’de Baron pitinde çıkan savaşta taşıyıcılarını kaybeden RBE Baron’u DP’ye hediye etti. 39. dakikada top ve midde minyon hakimiyeti bulunan DP midden oyunun tutmaya çalışıp Baron’a yöneldi. Burada çıkan savaşta Baron RBE’de kaldı. Baron buffını güzel kullanan RBE maçı kazandı.

Haftanın kapanış karşılaşması ise AUR ile YC arasındaydı. İlk Kan’ı flashı olmadığnı bildiği Elwind’e gank ile AUR aldı. 9. dakikada her iki takım da lanelere yöneldi AUR topa YC ise bota gank gerçekleştirse de AUR’un Elwind skoruna karşılık YC rakip botu temizledi kuleyi aldı. Alınan skorlarda AUR öne çıksa da Rift’teki objektif kontrollerinde YC öndeydi ve maç boyunca 5 tane drakei AUR’a kaptırmadan hanelerine yazdırmayı bildiler. 24. dakikada çıkan savaşta YC rakibini bozguna uğrattı. Tristana ise 3 skor aldı ve Baron’un yolunu tuttular. Bir sonraki Baron’u da Tristana farkı ile alan YC rakibinin baseini kuşatma sonrası karşılaşmadan galibiyet ile ayrılan takım oldu.