Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Vizicsacsi emekliye ayrıldığını duyurdu

Vizicsacsi emekliye ayrıldığını duyurdu

Avrupa’nın en iyi üst koridorlarından birisi olarak gösterilen Vizicsacsi, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamayla emekliye ayrılacağını duyurdu.

LCS kariyerine Unicorns of Love ile başlayan Vizi, ligin en eski üst koridorlarından biri. 2014 yılında UOL’a katılan takım Millenium’u yenerek LCS’e yükselmiş ve Csacsi’nin hikayesi de böyle başlamıştı.

Ligin en sempatik takımı olmasının hakkını veren UOL’da Vizicsacsi’nin üst koridordaki Poppy oyunları, oyuncunun daha da hayran toplamasına sebep olmuştu.

Uzun bir süre UOL’da yer aldıktan sonra Schalke 04’e geçen oyuncu burada ne yazık ki şampiyonluk yaşayamadı. Son olarak Spylce’a geçen oyuncu takımın lideri olarak iyi bir iş başardı.

Kariyeri boyunca Worlds’e gitmeye çalışan oyuncu bu hayaline sonunda 2019 yılında ulaştı. Splyce ile Worlds 2019’a ön eleme aşamasından başlayan Vizi, gruplarda sürpriz yaptı ve Çeyrek Final’e ulaştı. Çeyrek Final’de SKT’yle eşleşen SPY ne yazık ki elense de Vizi, katıldığı ilk Worlds’te gruplarından çıkmayı başarmış oldu.

Kariyerinde yeni bir sayfa açması gerektiğini hissettiğini söyleyen oyuncu, sözleşmesinin sonlanmasıyla emekliye ayrılacağını açıkladı. Adeta “zirvede bırakan” Vizicsacsi’ye biz de kariyerinde başarılar diliyoruz.