Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri VFŞL’de çeyrek final maçları bugün başlıyor

VFŞL’de çeyrek final maçları bugün başlıyor

9 hafta süren normal sezonun ardından bugün itibariyle çeyrek final maçları Royal Youth vs. Dark Passage maçı ile başlayacak. Lig aşamasında birbirinden heyecanlı maçlar oynayan takımlar artık finale bir adım daha yakın. 

İlk çeyrek final karşılaşması Royal Youth ile Dark Passage arasında bugün 17:00’de oynanacak. Best of 5 düzeninde oynanacak maçın galibi yarı finale yükselmeye hak kazanacak. Maçlar her zaman olduğu gibi Riot Games tarafından Twitch’te canlı olarak yayınlanacak ve bugün ve yarın oynanacak Team Aurora vs. Galatasaray Esports maçı da Espor Sahnesi’nde oynanacak.

Lig aşamasına iyi bir başlangıç yapamayan Dark Passage, deneyimli ormancısı Crystal ve üst koridordaki yetenekli ismi Ragner’in yükselen formlarıyla ligi 6. sırada tamamlamayı başarmıştı. Dark Passage, kendisiyle aynı sırayı paylaşan Beşiktaş Esports ile 18 Mart’ta Tie-break maçı oynamış ve bu maçtan galip ayrılarak adını çeyrek finale yazdırmıştı. Takımın önemli parçalarından Crystal askerlik görevini yerine getirdiği için bugün takımıyla beraber mücadele edemeyecek. Tie-break mücadelesinde Beşiktaş’a karşı iyi bir oyun sergileyen Muscle bakalım bugün kadroda yer alacak mı yoksa başka bir isim mi tercih edilecek? Hep beraber bekleyip göreceğiz.

Lige iyi bir başlangıç yapan Royal Youth ise ligi 3. sırada bitirmiş olsa da ligin üst sıralarında yer alan rakiplerine karşı istediği sonuçları almakta zorlandı. Her ne kadar alt sıralardaki rakiplerine karşı da zaman zaman sıkıntılar yaşasalar da ligin istikrarlı ekiplerinden biri olmayı başaran Royal Youth bakalım bugün nasıl bir performans sergileyecek? 

Maçı aşağıdaki link üzerinden canlı olarak izleyebilirsiniz:

https://www.twitch.tv/riotgamesturkish