Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri VFŞL’de 6. Hafta Tamamlandı

VFŞL’de 6. Hafta Tamamlandı

VFŞL 6. Hafta maçlarını geride bıraktık. Royal Youth liderliğini korumaya devam ederken ikincilik koltuğuna ise Beşiktaş Esports oturmayı başardı.

Royal Youth aman vermiyor!
Bu hafta ilk maçta belalısı haline gelen SuperMassive ile karşılaşan Royal Youth Armut'un olağanüstü oyunu ile maçı kazanmayı ve liderliğini perçinlemeyi başardı. 37 dakika süren maçta Armut MVP olurken skor ise 22-9 şeklinde son buldu.
İkinci maçta ise son şampiyon ve en yakın takipçisi 1907 Fenerbahçe ile karşılaşan Royal Youth bütün maçı üstün götürerek maçı kazanmayı başardı. Maç 30 dakika sürdü J4 oyunları ile adından söz ettiren ormancı Closer ise MVP olmayı başardı. Skor ise 14-7’lik Royal Youth üstünlüğü tamamlandı.

SuperMassive Play-off potasına tutunmaya çalışıyor! 

Kurulduğu günden beri her mevsim final oynamayı başaran SuperMassive bu mevsim kötü bir gidişat sergiliyor. İlk maçta Royal Youth karşısında mağlup oldu.

İkinci maçta ise Istanbul WildCats karşısında rahat kazanan SuperMassive derin bir nefes aldı. 23 dakikalık kısa maç sonunda destek oyuncusu Wolf ise MVP olmayı başardı. Skor 15-3 olarak kayıtlara geçti.

Beşiktaş Esports alev alev! 
Genç kadrosu ve tecrübeli kaptanı ile muhteşem bir sezon geçiren Beşiktaş haftayı lider Royal Youth'un 3 galibiyet gerisinde kapatmayı başardı.    
İlk maçta Galacticos ile başa baş oyun oynayan Beşiktaş 44 dakikalık maçın sonunda az farkla kazanmayı başardı. Anthrax'ın yıldızlaşıp MVP olduğu maçta skor ise 21-19 oldu.
İkinci maçta ise vadide derbi heyecanı vardı. Puan olarak eşit olan Galatasaray Espor ve Beşiktaş Espor karşılaştı. İki takımında bol bol hata yaptığı maçta sonuçta 5DE5 alan kaptan HolyPhoenix hem takımına galibiyeti aldırdı hemde MVP olmayı başardı. 39 dakika süren maçta 27-15’lik skor gördük.

Aurora zirve yarışında! 
İlk maçta İstanbul WildCats karşısında iki takımın da bol hata yaptığı maçta 29 dakika süren maçta skorda 17-19’luk Istanbul WildCats üstünlüğü olmasına rağmen kazanan taraf Padden'ın güzel oyunu ile Aurora olmayı başardı. MVP ise Padden oldu.

İkinci maçta ise Dark Passage karşısında vadiye indiler. 33 dakika süren maçta Eren'in ve Padden'ın güzel oyunu ile kazanmayı başaran Aurora'da MVP ise Eren'e gitti. Haftayı 2 galibiyet ile kapatmayı başardılar. 

İstanbul WildCats ve Dark Passage'da yüzler asık!
İstanbul WildCats, SuperMassive ve Aurora karşısında mağlup olur iken Dark Passage ise Galatasaray ve Aurora karşısında mağlup oldu.

Move Bursaspor Esports'a yaramış!
Move'un gelmesi ile ivme bulan Bursaspor Esports ilk maçta sürpriz şekilde 1907 Fenerbahçe karşısında 31 dakikalık maçta sadece 6 skor çıkmasına rağmen galip gelmeyi başardı. 5-1’lik skor ilen biten maçın MVP'si ise eski takımına karşı oynayan Japone oldu.

İkinci maçta ise Galacticos karşısında rahat bir oyun sergileyen Bursaspor Esports 30 dakika da 9-2’lik az skorlu maçın MVP'si ise muhteşem Jinx oyunu ile Koreli nişancı Alive oldu.

Kırmızı Sarı ve Lacivert
1907 Fenerbahçe ve Galatasaray Esports ise zirveden kopmamaya çalışıyor. İlk maçta Bursaspor Esports'a ikinci maçta ise Royal Youth'a mağlup olan 1907 Fenerbahçe kötü bir haftayı geride bıraktı.

Galatasaray Esports ise ilk maçta Dark Passage karşısında GBM'in güzel oyunu ile kazanmayı başardı.
26 dakika süren maç 21-16’lık skor ile tamamlandı. MVP ise değişik Gangplank seçimi ile GBM oldu.
İkinci gün ise derbi de Beşiktas Esports'a mağlup olan Galatasaray Esports haftayı 1-1 kapattı.

Galacticos'da hüsran! 
Bu hafta da beklediğini bulamayan Galacticos ile maçta Beşiktaş Esports'a ikinci maçta ise Bursaspor Esports'a mağlup oldu.

VFŞL Yaz Mevsimi 6.Hafta 1.Gün Röportajları:

 

VFŞL Yaz Mevsimi 6.Hafta 2.Gün Röportajları: