Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri VFŞL LoL Classico ile geri dönüyor! İşte 7.haftada bizi bekleyenler!

VFŞL LoL Classico ile geri dönüyor! İşte 7.haftada bizi bekleyenler!

Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi Kış Mevsimi 2 Mart Cumartesi günü 7.haftasıyla geri dönüyor. Geçtiğimiz hafta izlediğimiz heyecan ve çekişme dolu karşılaşmaların ardından bu haftayla birlikte daha tahmin edilebilir maçları izleyeceğimizi söyleyebiliriz. İşte bizi bekleyen karşılaşmalar;
7.Hafta 1.Gün karşılaşmalarına zirvenin iki ortağından biri olan Bahçeşehir Supermassive’in, ligin beklentilerin en altında kalan takımı Galakticos ile karşılaşması ile başlıyoruz. Galakticos’un as nişancısı Ruvelius’un aldığı 6 haftalık cezanın sona ermesinden sonra çıkacağı ilk maç olacak bu karşılaşma Galakticos için önem taşıyor. Yine de Galakticos’un Mevsim Finallerine katılma şansının bu karşılaşmadan da mağlubiyet alması ile birlikte oldukça düşük olacağını söyleyebiliriz.
Günün ikinci karşılaşmasında ise zirvenin diğer ortağı 1907 Fenerbahçe, beklentilerin üstünde olmasına rağmen stabil performans sergilemeyen Doğuş Üni Aurora ile karşılaşacak. Takım olarak oldukça tehlikeli gözüken 1907 Fenerbahçe bu maçın favorisi. Doğuş Üni Aurora’nın ormancısı Mypleasure’ın Koreli ormancılara karşı 2 hafta önce gösterdiği performansı Kirei karşısında da gösterebilecek mi hep beraber göreceğiz.

Günün üçüncü karşılaşmasında ise Mevsim Finallerine katılmak için rekabet eden Dark Passage ve Beşiktaş karşılaşacak. Dark Passage aldığı 6 galibiyet ile 5.liği Doğuş Üni Aurora ile paylaşırken, Beşiktaş aldığı 5 galibiyet ile 7.sırada. Dark Passage’ın alacağı bir galibiyet onların ilk 6 içindeki konumlarını güçlendirecekken, Beşiktaş’ın galibiyet alması durumunda Mevsim Finallerine katılma rekabeti son haftalarda oldukça çekişmeli geçecek.
Günün dördüncü karşılaşmasında zirvedeki rakiplerine karşı tökezleyerek zirve yarışından uzaklaşan 9 galibiyetle lig üçüncüsü olan Royal Youth ligin sonuncusu Bursaspor Esports’u ağırlayacak.

Kapanışı ise beklentilerin üstünde performans sergileyen ve aldığı 7 galibiyet ile ligin 4.sırasında yer alan Galatasaray ile kadrosu genç isimlerden oluşan ve 4 galibiyetle 8.sırada yer alan HWA yapıyor.

İkinci günün açılşını ise zirvenin ortaklarından 1907 Fenerbahçe ile ligin sonuncu takımı Bursaspor yapıyor.
İkinci günün ikinci maçında ise zirvenin diğer ortağı Bahçeşehir Supermassive, Doğuş Üni Aurora ile karşılaşacak.
İkinci günün üçüncü maçında ise dengesiz performansı ile 7.sırada yer alan Beşiktaş ile, cezası biten Ruvelius’un döneceği Galakticos karşılaşıyor. Galakticos Mevsim Finallerine katılma umudunu sürdürmek istiyorsa bu maçtan galibiyet ile ayrılmak zorunda.
İkinci günün dördüncü maçında ise zirvede olması beklenen ama son haftalardaki yetersiz performansı sebebiyle üçüncü sırada yer alan Royal Youth ile hemen arkalarında bulunan Galatasaray karşılaşıyor. Royal Youth’un dokuz galibiyeti bulunurken Galatasaray’ın ise yedi galibiyeti bulunuyor.

Haftanın kapanışı ise veteran espor severlerin merakla beklediği LoL Classico ile oluyor. Aldığı altı galibiyet ile beşinci sırada yer alan Dark Passage, aldığı dört galibiyet ile sekizinci sırada yer alan HWA karşılaşıyor. Dark Passage’da Ragner ve Crystal takımlarının galibiyetlerinde öne çıkan isimler olurken HWA tarafında ormancı Roulette ve orta koridor Kofte takımlarının en önemli oyuncuları konumunda bulunuyor.

Ligin bitmesine üç hafta kalırken bu maçları kaçırmak istemezsiniz. İzlemek için twitch.tv/riotgamesturkish veya www.youtube.com/user/Lolespor adreslerini kullanabilirsiniz.