Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri VFŞL 8. Hafta İkinci Günün Ardından

VFŞL 8. Hafta İkinci Günün Ardından

VFŞL’de heyecan hala devam ediyor. Dün sürprizlere ve ilklere imza atan takımlar vadide kozlarını paylaşıyor.

GAL-SUP

Günün ilk maçında son haftalarda güzel bir ivme yakalayan Bahçeşehir SuperMassive ile yaptığı transferlerle iyi bir çıkış yakalayan Galakticos karşılaştı. Bahçeşehir SuperMassive erken oyunda aldığı yerinde kararlarla ve fabFabulous’un kullandığı ultiyle erken oyunda skorları ve Dağ Ejderini hanesine yazdırdı. Galakticos ekibi ise aldığı alamet ile rakibine ufak da olsa cevap vermeyi başardı. Galakticos rakibinin üzerine hamleler denese de SuperMassive karşı hamleler yaparak üstünlüğünü sürdürdü. Harika bir macro oyun oynayan SUP hanesindeki 3 Dağ Ejderi sayesinde Baron ve Kuleleri adeta eritti. Temkinli hamleler yapan SUP ikinci kez Baron güçlendirmesinin sahibi oldu. Trix ve XKENZUKE’yi yakalayan Bahçeşehir SuperMassive galibiyete ulaşarak rakibini Play-off yarışının dışına itti. MVP ise oynadığı Akali ile rakiplerinin başını döndüren Frozen oldu.

GS-AUR

İkinciliği çok yakından ilgilendiren bu karşılaşmada her iki takım da ikinciliği ne kadar hak ettiğini gösteren bir mücadele ortaya koydu. Erken oyunu takımlar adeta kafa kafaya geçirdiler. Oyunun ilerleyen safhalarında aldığı objektifler ve yaptığı savaşlar sayesinde Galatasaray Espor ufak da olsa üstünlüğü ele geçirdi. Çok uzun süren bir takım savaşının ardından Galatasaray Espor Vadi'den galibiyetle ayrılan takım oldu. GBM ise galibiyette önemli rol oynayarak MVP oldu.

FB-DP

1907 Fenerbahçe, iki eski efsane oyuncusunu bir araya getiren Dark Passage ile karşılaştı. Maça güzel bir kule altıyla başlayan 1907 Fenerbahçe çok kısa bir süre rakibine üstünlük sağlasa da Dark Passage’ın üst koridorda yaptığı kusursuz takım savaşı oyunun kaderini değiştirdi. Dark Passage takım savaşlarında da üstün gelerek rakibine geri dönüş fırsatı vermedi. Baron Nashor’u da katleden DP ekibi soğukkanlı bir biçimde oyunu kapatmayı bildi ve galibiyete ulaştı. MVP ise %85 gibi net bir yüzdeyle Naru oldu.

RYL-BUR

Lider Royal Youth, Play-off’lara üst sıralarda giriş yapmaya çalışan Bursaspor Esports ile karşılaştı. Her iki takımın da ormancısı oyuna çok aktif başladı. Dolayısıyla erken oyunda bol bol savaş ve skor gördük. Alamet önünde güzel bir savaş yapan RYL dörde iki bir değişim yakaladı. Fakat alameti alan takım Bursaspor Esports oldu. Her iki takımda çete savaşlarıyla birbirini kayıplar verdirirken Bursaspor Esports aynı anda Twisted Fate ve Tahm Kench ultisi kullanarak kendileri içi büyük bir tehtid olan Armut’u tek başına yakalayıp öldürmeyi başardı. Ardından Baron’a başlayan BUR tam oyunun kilidini çözecek iken sahneye Closer çıktı ve Baron’u çalarak takımını büyük bir felaketten kurtardı. RYL ekibi yaptığı harika takım savaşıyla galibiyete ulaşan takım oldu. Bu galibiyetle birlikte Royal Youth liderliği garantiledi. Closer aktif Jarvan oyunuyla MVP olmayı hak etti.

IW-BJK

Günün son karşılaşması IW-BJK arasında oynandı. Beşiktaş hanesine ard arda ejderler yazdırsa da kötü bir takım savaşının ardından rakibine Baron Nashor’u kaptırdı. Bu sayede dizginleri eline alan IW üstünlüğü belli bir süre sürdürdü lakin Beşiktaş ekibi aldığı Baron Nashor ve çıkardığı ani bir savaş sayesinde tekrar kendine geldi. Yine çok kafa kaya bir savaşın ardından Baron Nashor’u alan IW, HolyPhoenix, Mayhem ve koearn kid’i tek tek avladı. Kadim Ejderha’ya dönen IW Ejderha’yı katletmeyi başarsa da katliam veren taraf oldu. İstanbul Wildcats uzun süren bir takım savaşından avantajlı çıkmayı başardı ve katliam yapan taraf bu kez onlar oldu. MeanOnly35 ikilisi bu gelgitli maçı bitiren ikili oldu. 48 dakika süren bu güzel maçın MVP’si StarScreen oldu.