Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri VFŞL 7. Hafta 3. maçları tamamlandı

VFŞL 7. Hafta 3. maçları tamamlandı

Haftanın son günü Galakticos ile YouthCrew maçı ile başladı. GAL’den Neo’nun Riven insiyatifinin GAL’e pek bir katkısı olmadığını baştan söylememiz gerekiyor. Oyunun ilk ganki Mojito tarafından 3. dakikada rakibin tribushundan yaptığı gank başarısız olsa da takibinde skoru çıkaran isim oldu. YC earlyde GAL’ın dikkatsiziliklerini iyi değerlendirip çok kolay snowball oldu. GAL’in ormancısının botta olmasını iyi değerlendiren YC rahat bir Baron sonrası oyunu 21 dakika gibi kısa bir sürede bitirdi. GAL’in bu hafta da yine yerinde saymasıyla ligden düşmesi kesinleşti.

Günün ikinci karşılaşmasında Royal Bandits ile HWA Gaming karşı karşıya geldi. RBE Xayah etrafında oynayan bir kompa giderken HWA ise kuşatması güçsüz bir Corki+Sivir kompuna gitti. Earlyde Malrang’ın gankleri RBE için istenileni verse de devamındaki kampta ise HWA 2 skor çıkararak altın farkını eşitledi. Topta skoru eşitleyen RBE’den sonra oyunu soğutan HWA’nın iyi bir inaktif yol izlediğini söyleyebiliriz. Baron callunu kaçırmayan RBE buff sonrası oyunu bitirmeyi bildi.

Günün en çok beklenen karşılaşması ise SuperMassive ve 1907 Fenerbahçe arasındaydı. Frozen’ın elinde Ryze’ı gördüğümüz karşılaşmada GBM counter pick olarak Cassio’ya yönelse de kaynak konusunda büyük sıkıntı yaşadığını not etmek gerekiyor. Maçta ilk kan 8.4 ile kendini lige daha iyi yansıtan Chaser’ın elinde kaldı. Chaser bu maçta FB’nin earlydeki kilit ismi olurken skorların Chaser’da kalması diğer laneleri biraz zorladı. 2 Baron ile durdurulamaz hale gelen FB rakibinin turretlerini yıktıktan sonra Nexus’u havaya uçurarak SUP karşısındaki ilk galibiyetini aldı.

Haftanın son maçı Aurora ile Dark Passage arasındaydı. Skor perdesini Naru, Wisdom ile red kampta yakaladığı Jayce skoru ile araladı. Earlyde öne geçen DP olsa da AUR rakibinin hatalarını gözledi ve iyi değerlendirerek hem kule sayısında hem de altın farkında öne geçmeyi bildi. Topta 3 kişi ile Galio’ya kapanan AUR burada çıkan fightta 3 kayıp vererek oyunun iplerini bir anda DP’ye teslim etti. dakika 28’de Baron’a başlayan AUR’a yanıt olarak KaKAO buffı hanelerine yazdırdı. 36. dakikada Jayce’i tek gören Wisdom Seju ultisi ile savaş başlatsa da burada 3 skor avantajla ayrılan DP oldu. 2 dakika sonra çıkan Baron savaşında J4 çalmak için içeri girse de Cho’nun Feast’i buffı korudu fakat AUR burada yien kayıp veren taraf oldu. Elder drakee konuşlanan takımlardan AUR çatışma sonrası geri çekilme kararı aldı. Rain’in görüş olmayan pite 200IQ Varus E’si takıma Elder Drake buffını getirdi. Wisdom’ı önde yakalayan DP skor sonrası kolay bir Baron aldı. Elder Drake’e giden iki takımdan zaferle çıkan DP oldu. J4’un pit etrafından dolaşıp AUR’a kombo tutturması maçı DP’ye getiren savaş başlangıcı oldu. Ölüm sürelerinin uzun olduğu dakikalarla AUR’dan kimse DP’yi karşılayamadı ve DP 50 dakika gibi uzun bir sürede kazandı.